خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, سایر گروهها, کودکان  >  رئیس انجمن مددکاری اجتماعی: اعدام تاثیر چندانی در پیشگیری از وقوع جرم ندارد

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی: اعدام تاثیر چندانی در پیشگیری از وقوع جرم ندارد

خبرگزاری هرانا – رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور گفت که تعیین مجازات اعدام در وقوع انواع جرائم مثل کودک آزاری نمی‌تواند در پیشگیری از وقوع جرائم مختلف اثربخشی لازم را ایفا کند. موسوی چلک اظهار کرد “نمی‌توان انتظار داشت که با اعدام فردی که مرتکب جرمی چون کودک آزاری شد، صورت گرفتن اعدام فرد مجرم، در موضوع پیشگیری از وقوع این جرم نیز تاثیرگذار باشد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا، سید حسن موسوی چلک رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: “در همه کشورها مجازات خاصی برای کودک آزارها و افرادی که مرتکب جرم کودک آزاری می‌شوند در نظر گرفته می‌شود”.

وی در ادامه تصریح کرد: “با توجه به تجربه صاحبنظران و کارشناسان مسائل حوزه اجتماعی تعیین مجازات اعدام در وقوع انواع جرائم مثل کودک آزاری، نمی‌تواند در پیشگیری از وقوع جرائم مختلف اثربخشی لازم را ایفا کند”.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: “نوع نگاه صاحبنظران و کارشناسان در سراسر دنیا به جرائم مختلف تغییر کرده است و از مجازات ها و راهکارهای اثر بخش به عنوان جایگزین استفاده می شود”.

موسوی چلک اضافه کرد: “قوانین مرتبط با جرائمی که در حوزه کودکان رخ می‌دهد نیز مثل سایر جرائم، تعیین مجازات و برخوردهای قانونی ویژه خود را به دنبال دارد و صدور مجازات در کودک آزاری‌ها در سایر کشورهای دنیا به انواع روش ها صورت می پذیرد و یکی از مجازات ها «اعدام» است”.

وی در ادامه تصریح کرد: “در خصوص اینکه آیا مجازات اعدام می‌تواند بازدارنده و یا دارای نقش پیشگیرانه از وقوع جرائمی چون کودک آزاری باشد یا خیر، باید به این نکته توجه کنیم که حتی اگر بر اساس قوانین جاری کشور چنین مجازاتی تعیین و اجرا شود، نمی‌توان به اثر بخشی لازم آن امیدوار بود”.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور تاکید کرد: “بازنگری در تعیین و تصویب برخی از قوانین به ویژه قوانین جرائم مرتبط با موادمخدر، نتیجه ناکارآمد بودن و نداشتن اثربخشی لازم در تعیین اینگونه جرائم است”.

موسوی چلک اضافه کرد: “نمی‌توان انتظار داشت که با اعدام فردی که مرتکب جرمی چون کودک آزاری شد، صورت گرفتن اعدام فرد مجرم، در موضوع پیشگیری از وقوع این جرم نیز تاثیرگذار باشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید