خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ ساعت ۲۱:۰۸:۴۴

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از کارگران تراورس اسلامشهر تهران، کرج، لرستان، آذربایجان، زاگرس، شاهرود، دامغان و سمنان، جمعی از کارگران شهرداری مرکزی آبادان، جمعی از کارگران و کارمندان پتروشیمی ماهشهر و گروهی از صیادان میگو بوشهر جمعی از مالباختگان مقابل دفتر مرکزی موسسه کاسپین در تهران،  رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای،  در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز چهارشنبه (۳ مرداد ماه) کارگران تراورس اسلامشهر تهران، کرج، لرستان، آذربایجان، زاگرس، شاهرود، دامغان و سمنان همزمان در اعتراض به پرداخت نشدن دست‌کم سه ماه معوقات مزدی در منطقه محل اشتغال خود تجمع کردند.

به دنبال برپایی تجمعات صنفی کارگران تراورس در نقاط مختلف کشور، صبح امروز چهارشنبه (۳ مرداد ماه) گروهی از کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی بار دیگر به صورت جداگانه اما همزمان در مناطق لرستان، کرج، آذربایجان، زاگرس، شاهرود، دامغان و سمنان تجمع کردند.

از قرار معلوم؛ این اعتراض صنفی به دنبال فراخوان روز ۲۸ تیرماه کارگران خطوط ریلی راه‌آهن صورت گرفته است.

این کارگران دلیل به تعویق افتادن مطالبات مزدی خود را تامین نشدن منابع مالی از سوی کارفرما عنوان می‌کنند.

به ادعای این کارگران، شرکت تراورس در نواحی ریلی کشور حدود ۷ هزار کارگر دارد که مجموع این کارگران از شرایط موجود رضایت ندارند.

شرکت تراورس یکی از شرکت‌های اقماری راه‌آهن است که امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن را انجام می‌دهد.

اعتراض کارگران شهرداری مرکزی آبادان

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از کارگران شهرداری مرکزی آبادان، در اعتراض به معوقات مزدی خود تجمع کردند.

سومین روز اعتراض کارگران و کارمندان پتروشیمی ماهشهر

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از کارگران و کارمندان پتروشیمی ماهشهر در اعتراض به معوقات مزدی خود تجمع کردند.

گفتنی است که روزگذشته نیز جمعی از کارمندان و کارگران پتروشیمی ماهشهر در استان خوزستان در اعتراض به معوقات مزدی خود و عدم پایبندى شرکت‌هاى ذیربط به اجراى قانون، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “امروز کارمندان و کارگران شرکت هاى پتروشیمى (کارکنان شرکت بندر امام، ایران و ژاپن سابق) در اعتراض به معوقات مزدی خود و عدم پایبندى شرکت‌هاى ذیربط به اجراى قانون، اعتصاب کرده و اقدام به برگزاری تجمع کردند”.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در تهران

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان مقابل دفتر مرکزی موسسه کاسپین در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

سومین روز اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای

به گزارش رادیو زمانه، اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای که دوشنبه یکم مرداد در اعتراض به گرانی قطعات یدکی، بیمه بازنشستگی، بالا بودن هزینه کمیسیون و سایر مطالبات صنفی آغاز شده امروز (چهارشنبه ۳ مرداد) برای سومین روز ادامه یافت.

تصاویر و کلیپ‌هایی از جاده‌های خلوت، و رانندگان اعتصابی در پایانه‌های بار در مناطق مختلف از جمله نجف‌آباد، زنجان، خرم‌آباد، اسلام‌آباد، خورموسی، سبزوار، کرمانشاه، مبارکه، شیروان، سیرجان، خواف درخراسان رضوی، و سیرجان در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

دور تازه اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای در پی آن آغاز شد که وعده‌های نمایندگان مجلس، رئیس سازمان تأمین اجتماعی، و نمایندگان دولت به رانندگان نتیجه‌ عملی در بر نداشت.

امروز رسانه‌های داخلی از توزیع حواله لاستیک میان رانندگان کامیون در برخی شهرها خبر دادند و در همان حال رئیس انجمن کامیون‌داران از وزارت صنعت، معدن و تجارت به خاطر عمل نکردن به تعهدات خود درباره توزیع لاستیک و قطعات ماشین‌های سنگین انتقاد کرد و گفت عرضه ناقص این وسایل به ایجاد بازار سیاه منجر شده است.

تجمع اعتراضی صیادان بوشهر مقابل فرمانداری

به گزارش رادیو زمانه، گروهی از صیادان میگو بوشهر در اولین ساعات بامداد چهارشنبه ۳ مرداد مقابل فرمانداری تجمع کردند. این تجمع در اعتراض به عدم صدور مجوز صید برگزار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید