خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, کارگران, گزارش تصویری  >  کارگران و کارمندان پتروشیمی ماهشهر دست به تجمع زدند/ تصاویر

کارگران و کارمندان پتروشیمی ماهشهر دست به تجمع زدند/ تصاویر

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارمندان و کارگران پتروشیمی ماهشهر در استان خوزستان در اعتراض به معوقات مزدی خود و عدم پایبندى شرکت‌هاى ذیربط به اجراى قانون، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷، جمعی از کارمندان و کارگران پتروشیمی ماهشهر استان خوزستان در اعتراض به معوقات مزدی خود و عدم پایبندى شرکت هاى ذیربط به اجراى قانون، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “امروز کارمندان و کارگران شرکت هاى پتروشیمى (کارکنان شرکت بندر امام، ایران و ژاپن سابق) در اعتراض به معوقات مزدی خود و عدم پایبندى شرکت‌هاى ذیربط به اجراى قانون، اعتصاب کرده و اقدام به برگزاری تجمع کردند”.

شرکت پتروشیمی بندرامام که در زمینه تولید مواد شیمیایی، آروماتیک‌ها، پلیمرها و ال‌پی‌جی فعالیت می‌کند، در سال ۱۳۵۲ از مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و شرکت میتسویی تحت نام شرکت پتروشیمی ایران و ژاپن شکل گرفت، ولی در سال ۱۳۶۵ در پی کناره‌گیری شرکت میتسویی از پروژه ساخت مجتمع، کلیه سهام آن توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران خریداری و نام آن به شرکت پتروشیمی بندر امام تغییر پیدا کرد. این شرکت در سال ۱۳۸۹ توسط شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس خریداری شد و دفتر مرکزی و کارخانجات این شرکت در شهر ماهشهر، استان خوزستان مستقر است.

بندر ماهشهر در جنوب استان خوزستان قرار دارد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید