خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۲۹ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مورخ ۲۹ تیر ۱۳۹۷، فرماندار خمین گفت که ظهر امروز یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی خمین دچار حریق شد که دو کارگر در این حادثه آتش سوزی جان خود را از دست دادند و یک کارگر نیز مصدوم شد.

احمد طهرانی در این خصوص اظهار کرد: “ظهر روز جمعه ۲۹ تیرماه یک واحد پتروشیمی در شهرک صنعتی خمین آتش گرفت”.

وی ادامه داد: “پس از وقوع حادثه نیروهای امدادی و آتش نشانی در محله حادثه حضور یافتند و در حال حاضر آتش مهار شده است”.

فرماندار خمین بیان کرد: “بیش از ده دستگاه ماشین آتش نشانی از شهرستان های اراک و محلات و خمین برای مهار آتش به محل حادثه در شهرک صنعتی خمین اعزام شدند”.

طهرانی ادامه داد: “متاسفانه دو کارگر در این آتش سوزی جان باختند و یک مصدوم نیز به بیمارستان امام خمینی شهرستان خمین اعزام شد”.

وی تصریح کرد: “اقدامات نهایی در حال انجام و آتش در دست کنترل و علت حادثه در دست بررسی است”.

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در حادثه گودبرداری ناایمن

به گزارش ایسنا، مورخ ۲۹ تیر ۱۳۹۷، در پی ریزش آوار در محل گودبرداری دو نفر از کارگرانی که مشغول کار بودند مصدوم شدند و یک نفر دیگر جان خود را از دست داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی در مورد این حادثه اظهار کرد: “ساعت ۱۵:۱۹ امروز (۲۹ تیرماه) یک مورد حادثه ریزش آوار در محل گودبرداری در مجیدیه شمالی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اعلام شد و بلافاصله دو ایستگاه اعزام شدند که پس از ۳ دقیقه آتش‌نشانان در محل حضور پیدا کردند”.

وی اضافه کرد: “این حادثه در قطعه زمینی به وسعت ۲۰۰ متر که تا عمق ۶ متری گودبرداری شده بود رخ داد. در حالی که کارگران در ضلع شرقی مشغول به کار بودند بخشی از دیواره‌های به جا مانده از ساختمان قبلی به یکباره تخریب و روی سه نفر از کارگران آوار شد. پیش از رسیدن آتش‌نشانان سایر افرادی که در محل حضور داشتند این کارگران را خارج کردند و آتش‌نشانان باقی عملیات جست و جو خاک‌برداری را انجام دادند”.

وی با اشاره به وضعیت این سه نفر گفت: “این افراد که بین ۲۰ تا ۳۰ سال سن داشتند و از تبعه افغان بودند مورد بررسی پزشکی قرار گرفتند که دو نفر آنها دچار مصدومیت شدید شدند که به عوامل اورژانس تحویل داده شدند و یک نفر دیگر که به شدت از ناحیه سر آسیب دیده بود متاسفانه فوت کرد”.

ملکی با اشاره به وقوع چنین حوادثی، توصیه کرد: “زمانی که کارگران روی دیواره‌های گودبرداری کاری انجام می‌دهند حتما این فعالیت باید با نظارت مهندسان باشد ضمن اینکه کارگران نیز باید با تجهیزاتی ایمنی از جمله کلاه ایمنی استفاده کنند. علاوه بر این جا دارد سازمان‌های مسئول در امر نظارت خصوصا در بخش گودبرداری توجه بیشتری داشته باشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید