خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ رحمان خسروی به تحمل ۱۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ رحمان خسروی به تحمل ۱۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حکم محکومیت رحمان خسروی شهروند اهل بوکان که در مهرماه سال گذشته در فضای پس از برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان عراق توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به ۵ سال حبس محکوم شده بود، با رأی دادگاه تجدیدنظر به ۱۵ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم محکومیت رحمان خسروی، شهروند اهل بوکان که هم‌اکنون در زندان مرکزی ارومیه محبوس است، با رأی دادگاه تجدیدنظر به ۱۵ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

یک منبع نزدیک به آقای خسروی در این خصوص گفت: “آقای خسروی در مهرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” به ۵ سال حبس محکوم شد و پس از اعتراض ایشان حکمش در شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر به ۱۵ ماه حبس کاهش یافته است. آقای خسروی هم اکنون در بند ۱۰ زندان ارومیه که مربوط به زندانیان جرائم مواد مخدر است، نگهداری می‌شود”.

رحمان خسروی، مهرماه سال گذشته در روستای حاجی‌آباد بوکان به همراه ۶ تن دیگر در فضای پس از برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان عراق توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

لازم به یادآوری است، در مهرماه ۱۳۹۶ نیروهای امنیتی در شهرهای سردشت، سقز، بانه، سنندج، بوکان، دیواندره، مهاباد، مریوان، سروآباد، ماکو، ایلام، کامیاران و قوچان تعداد پرشماری از شهروندان را در فضای پس از برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان عراق بازداشت کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید