خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ ساعت ۲۳:۵۵:۰۷

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مورخ ۲۶ تیر ۱۳۹۷، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول از مرگ یک کارگر مهاجر افغانستانی به علت استنشاق گازهای سمی درون چاه در روستای انجیرک این شهرستان خبر داد.

عبدالحسین معظم‌فر در این خصوص گفت: “صبح امروز (۲۶ تیرماه) یک جوان مهاجر افغانستانی حدودا ۲۰ ساله که در حیاط خانه‌ای واقع در روستای انجیرک از توابع بخش مرکزی دزفول در حال حفر چاه بود، متاسفانه به علت استنشاق گازهای سمی بیهوش شده و در انتهای چاه گرفتار می‌شود”.

وی تصریح کرد: “این حادثه ساعت ۹:۲۱ دقیقه امروز (۲۶ تیرماه) به سامانه ۱۲۵ این سازمان گزارش شد و سریعا اکیپ امداد و نجات از ایستگاه شماره یک به محل حادثه واقع در روستای انجیرک اعزام شدند”.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول افزود: “آتش‌نشانان بلافاصله فرد مصدوم را از عمق ۱۲ متری چاه بیرون آوردند اما متاسفانه مصدوم به دلیل وجود گاز زیاد در داخل چاه جان خود را از دست داده بود”.

مرگ یک کارگر بر اثر ریزش آوار در داراب

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۶ تیر ۱۳۹۷، سرپرست اورژانس ۱۱۵ شهرستان داراب از مرگ یک کارگر بر اثر تخریب دیوار خبر داد.

محمد جاسم محمدی (سرپرست اورژانس ۱۱۵ شهرستان داراب) گفت: “طی تماس تلفنی با مرکز ۱۱۵ اورژانس داراب مبنی بر ریزش آوار روی یک کارگر، بلافاصله تیم‌های امدادی به محل اعزام شدند”.

او افزود: “در این حادثه، یک کارگر ۳۷ ساله که اقدام به تخریب دیوار بین آشپزخانه و سالن کرده بود؛ به دلیل ریزش دیوار جان خود را از دست داد”.

سرپرست اورژانس ۱۱۵ شهرستان داراب اضافه کرد: “این حادثه در بلوار استقلال داراب به وقوع پیوست”.

داراب یکی از شهرهای استان فارس و مرکز شهرستان داراب است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید