خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ ساعت ۲۲:۵۵:۴۶

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، حدود ۲۰۰ نفر از بازنشستگان کارخانه کیان‌تایر، جمعی از بازنشستگان بانک‌های مختلف، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت و تهران و جمعی از کارگران شهرداری فسا (استان فارس) در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۲۰۰ نفر از بازنشستگان کارخانه کیان‌تایر از صبح امروز همزمان با موعد پرداختِ اقساطِ سنواتِ ایام اشتغال خود، مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کرده‌اند.

حدود ۲۰۰ نفر از بازنشستگان کارخانه کیان‌تایر از صبح امروز همزمان با موعد پرداخت اقساط سنوات ایام اشتغال خود، مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کرده‌اند.

حاضران در تجمع امروز گفتند: “طبق صورت‌جلسه اسفند ماه سال پیش باید مطالبات بازنشستگان به صورت قسطی پرداخت شود. هم اکنون ۳۵۰ بازنشسته کیان‌تایر حدود ۲ میلیارد تومان از شرکت طلبکارند. حتی کارگرانی که از سال ۹۰ بازنشسته شده‌اند پس از گذشت ۷ سال به مطالبات خود به صورت کامل نرسیده‌اند”.

آنها افزودند: “تا به حال جلسات متعددی با حضور نمایندگانِ بازنشستگان، هیات حمایت از صنایع و وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شده است اما هربار مشکلی پیش می‌آید و پرداخت اقساط به تاخیر می‌افتد یا رقمی که باید پرداخت شود، نمی‌شود و همه اینها در مجموع موجب نارضایتی بازنشسته‌ها شده است. وعده‌هایی که به ما دادند به درستی محقق نشد”.

تجمع بازنشستگان بانک‌ها مقابل صندوق/ کارد به استخوان‌مان رسیده، تدبیری بیاندیشید

به گزارش ایلنا، جمعی از بازنشستگان بانک‌های مختلف در اعتراض به وضعیت بد معیشتی خود دست به تجمع صنفی زدند.

صبح امروز (۲۶ تیرماه) جمعی از بازنشستگان بانک‌های مختلف از سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل صندوق بازنشستگی بانک‌ها تجمع کردند.

خواسته بازنشستگان اجرای کامل قانون همسان‌سازی، همتراز با شاغلان و برخورداری از خدمات رفاهی است.

این بازنشستگان که در گرمای تابستان از شهرهای دور و نزدیک به تهران آمده‌اند، می‌گویند از شرایط معیشتی خود به ستوه آمده‌ایم و خواستار این هستیم که از تمامی مزایای رفاهی زمان بازنشستگی برخوردار شویم.

در بیانیه‌ای که تجمع‌کنندگان منتشر کرده‌اند، خواسته‌های خود را در قالب موارد زیر عنان کردند.

این بازنشستگان همچنین خواستار مشارکت خود در تصمیم‌گیری‌ها و حضور نمایندگانشان در جلساتی هستند که برای امور رفاهی بازنشستگان تصمیم گرفته می‌شود. آنها همچنین خواستار کاهش هزینه بیمه درمانی و اختصاص بیمه مکملِ باکیفیت برای خود و افراد تحت تکفل خود هستند.

یکی از حاضران در تجمع که بازنشسته بانکی ملی است، می‌گوید صندوق بایستی به سوالات و مطالبات بازنشستگان پاسخ روشن بدهد. همکاران ما با وجود کهولت سن از صبح در خیابان سر پا ایستاده‌اند و خواستار برآورده شدن مطالبات قانونی و برحق خود هستند.

در پایان تجمع، مدیران صندوق به بازنشستگان وعده دادند که خواسته‌های آنها ازجمله مساله همسان‌سازی را پیگیری خواهند کرد.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در رشت و تهران

خبرگزاری هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض کارگران شهرداری فسا

خبرگزاری هرانا، امروز، جمعی از کارگران شهرداری فسا (استان فارس) نسبت به عدم دریافت حقوق خود مقابل ساختمان شورای شهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید