خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  دستگیری دو تن از هواداران زندانی معروف

دستگیری دو تن از هواداران زندانی معروف

خبرگزاری هرانا – رییس پلیس امنیت تهران از دستگیری دو نفر که اقدام به تهدید و کری خوانی اینستاگرامی در جریان قتل “وحید مرادی” در زندان کرده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، سردار علیرضا لطفی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این پرونده گفت:‌ “پس از قتل وحید مرادی زندانی معروف تهران در زندان دو تن در جنوب تهران با انتشار تصاویر خود در شبکه اینستاگرام و پخش کلیپ در فضای مجازی اقدام به کری خوانی و تهدید با ادعای هواداری از مقتول کردند”.

وی با ادعای اینکه این اقدام سبب ایجاد ناامنی در میان شهروندان شده بود اظهار کرد: “درهمین راستا ماموران پایگاه نهم پلیس امنیت تهران بزرگ رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داده و با استفاده از ترفندها و شیوه‌های پلیسی و هماهنگی با مقام قضایی اقدام به شناسایی و دستگیری این افراد کردند”.

رییس پلیس امنیت تهران بزرگ با بیان اینکه این افراد در اختیار پلیس قرار دارند گفت:‌ “این افراد پس از تشکیل پرونده و تکمیل بازجویی‌ها، برای ادامه روند رسیدگی به جرم به دادسرا معرفی خواهند شد”.

گفتنی است که پس از قتل سازمان یافته وحید مرادی در زندان رجایی شهر کرج و بازتاب گسترده‌ی آن در رسانه‌ها، فشار بر روی مسئولان این زندان نیز افزایش یافته است.

لازم به ذکر است، در کنار رقابت باندهای قانون شکن، به کارگیری محکومان “جرایم خشن” توسط نهادهای امنیتی دلیل دیگری بر چند دستگی بین گروه “خلافکاران شناخته شده” محسوب میشود. وحید مرادی از محکومان شناخته شده جرایم خشن در تهران نمونه بارزی از قتل‌های حاصل از درگیری‌های مرتبط با شبکه‌سازی این نیروها است. منابع مطلع جزییات جلسه‌ای در زندان را در اختیار هرانا گذاشتند که بر سازمان یافته بودن این قتل بیشتر صحه می‌گذارد. شبکه و رویه‌ای که می‌تواند در زمان و شرایط مختلف مورد بهره‌برداری نهادهای امنیتی نیز قرار بگیرد.

قتل وحید مرادی برای افرادی که به محیط زندان رجایی شهر کرج، خرده فرهنگ های “شرارتی” و شبکه‌سازی نیروهای امنیتی در میان این بخش از جامعه آگاه هستند نمونه دیگری از تسویه حساب و قتل‌های خاموش میتواند تلقی شود که با فرم دادن به آن تحت عنوان “دعوای اراذل” با تحریک زندانیان در محیط بسته زندان صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید