خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  محاکمه مامور پلیس به اتهام شلیک مرگبار

محاکمه مامور پلیس به اتهام شلیک مرگبار

خبرگزاری هرانا – پدر و مادر فردی که در جریان تعقیب و گریز پلیسی با شلیک یک مامور کشته شده بود، دیروز در دادگاه اعلام کردند با دریافت دیه از اعدام گذشت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جام جم، خرداد ۹۴ پسر ۲۱ساله ای به نام میلاد که به اتهام سرقت تحت تعقیب پلیس بود در خیابان ابوذر تهران در جریان فرار از دست پلیس هدف شلیک گلوله قرار گرفت و ساعتی بعد در بیمارستان جان سپرد.

مامور پلیسی که به وی شلیک کرده بود، تحت بازجویی قرار گرفت و چون روشن شد شلیک از فاصله کمتر از ۳ متر صورت گرفته است با حکم قضات شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

اما این حکم در دیوان عالی کشور تائید نشد.

به این ترتیب پرونده برای از سر گیری تحقیقات به شعبه ۱۱دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده پدر و مادر قربانی اعلام کردند با دریافت دیه از اعدام صرف نظر می کنند.

سپس مامور پلیس در تشریح جزئیات شلیک خونین گفت: “آن روز من و دو نفر از همکارانم ماموریت داشتیم تا سه متهم به سرقت را دستگیر کنیم. دو متهم را بازداشت کردیم و به دنبال نشانی از سومین متهم بودیم که فهمیدم او در خانه پدری اش پنهان شده است. من مقابل در رفتم و از پدر میلاد سراغ پسرش را گرفتم. اما همان موقع میلاد که متوجه ماجرا شده بود پا به فرار گذاشت و من به تعقیب او رفتم. او به رویم قمه کشید تا بتواند بگریزد و من ناچار به شلیک دو تیر به سمت پای متهم فراری شدم”.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید