خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ ساعت ۲۳:۴۰:۴۹

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از سرمایه‌گذاران موسسه پردیسبان مشهد، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت، جمعی از کارگران شهرداری دزفول، جمعی از کارگران شرکت گیربکس سازی میانرو میانه، جمعی از اهالی روستای بارچی سرچشمه در استان کرمان و جمعی از مبل‌ فروشان رفسنجان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مورخ ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷، حدود ۷۰ نفر از سهامداران شرکت پردیسبان روز سه شنبه با حضور در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده و دریافت مطالبات خود شدند.

یکی از سهامداران پردیسبان به خبرنگار ایرنا گفت: “پس از دیدار با معاون سیاسی، امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی به عنوان مسئول قضایی پرونده شرکت پردیسبان، قرار شد روز پنجشنبه هفته جاری نیز نمایندگان سهامداران با مراجعه به دادسرا نشستی با بازپرس برای پیگیری پرونده این شرکت برگزار کنند”.

احمد واحدی با اشاره به پیگیری چهار ساله پرونده سهامداران شرکت پردیسبان افزود: “در این مدت اقدام قابل قبولی برای دریافت مطالبات سهامداران صورت نگرفته و به نظر می رسد مسئولان عزم لازم برای رسیدگی به این پرونده را ندارند”.

وی از بازداشت چند نفر از مدیران شرکت پردیسبان خبر داد و اظهار کرد: “برخی از این افراد بیش از ۲ سال در بازداشت بوده و پرونده آنان همچنان مرحله بازپرسی را طی می کند”.

در بنری که سهامداران مزبور مقابل ساختمان دادسرا در دست داشتند نوشته شده بود ‘سکوت شما در برابر کلاهبرداران پردیسبان بعد از چهار سال، پایمال نمودن حق الناس است، خواسته ما هنوز هم برگشت اموال به ارزش روز و اعدام مفسدان اقتصادی است’.

سهامداران مزبور دهم تیر ماه جاری نیز در همین محل حضور یافتند که طی گفت و گوی آنان با مسئولان قضایی قرار شد فردای آن روز (دوشنبه ۱۱ تیر) نشستی با دادستان مشهد و بازپرس پرونده پردیسبان برگزار کنند.

به گفته محمد حافظیان یکی از سهامداران این شرکت، نشست هفته گذشته بی نتیجه بوده است.

شرکت گردشگری و سرمایه گذاری پردیسبان طی سالهای اخیر با تاسیس دفتر در مشهد اقدام به فروش سهام کرد که با استقبال مواجه شد و ارزش هر سهم آن تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال افزایش یافت اما از حدود ۲ سال و نیم پیش دادستان عمومی و انقلاب مشهد دفاتر فروش غیرقانونی این شرکت را پلمب کرده است.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین رشت

به گزارش خبرگزاری هرانا، مورخ ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران شهرداری دزفول بازهم تجمع کردند

به گزارش هرانا، مورخ ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷، کارگران شهرداری دزفول برای چندمین بار پیاپی در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات خود تجمع کردند.

این کارگران در واحد فضای سبز شهرداری دزفول کار می‌کنند، پیش از این خواستار پرداخت مطالبات معوق خود شده بودند.

مدیران شهرداری دزفول گفته‌اند که پیمانکار مسئول پرداخت مطالبات کارگران است.

تجمع کارگران گیربکس‌سازی میانرو میانه: مدیرعامل باید استعفاء بدهد

به گزارش رادیو زمانه، مورخ ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷، کارگران شرکت گیربکس سازی میانرو میانه سه‌شنبه ۱۹ تیر در اعتراض به وضعیت معیشتی خود تجمع کردند. کارگران معترض خواستار استعفای مدیرعامل و برکناری خویشاوندان او از سمت‌های مدیریتی این کارخانه نیز شدند. بر اساس گفته کارگران مدیرعامل این شرکت، همسر و فرزندان خود را در مقام‌های مدیریتی استخدام کرده است. کارگران معترض همچنین گفته‌اند که مدیر کارخانه از منابع مالی کارخانه برای امور شخصی خود استفاده می‌کند.

این کارگران همچنین از هزینه کرد وام‌های دریافتی میانرو برای دیگر شرکت‌هایی که توسط مدیرعامل و مالک میانرو اداره می‌شود خبر داده و خواستار تخصیص منابع مالی که به نام شرکت میانرو دریافت می‌شود، به همین شرکت شدند. به گفته کارگران مدیرعامل و دیگر مدیران این کارخانه که در دفتر اداری شرکت در تهران مستقر هستند، ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق و مزایا دریافت می‌کنند.

کارگران میانرو سال‌های گذشته نیز در اعتراض به وضعیت آشفته مدیریتی این واحد تولیدی چندین مرتبه مقابل دفتر نماینده مجلس و فرمانداری میانه تجمع کردند.

به گزارش منابع خبری به دنبال تجمع امروز کارگران، امام جمعه میانه به محل کارخانه رفت و از کارگران خواست که به تجمع پایان دهند. کارگران خواستار استعفای مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد این واحد تولیدی شدند. گیربکس سازی میانرو در شهرستان میانه استان اردبیل لوازم خودرو و موتور‌سیکلت تولید می‌کند.

ساکنان روستای بارچی مسیر سرچشمه به رفسنجان را بستند

به گزارش رادیو زمانه، مورخ ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷، اعتراض‌ها به بی‌آبی در شهرهای مختلف ایران همچنان ادامه دارد.

پس از خرمشهر، برازجان و بوشهر که شاهد اعتراض‌های گسترده به کم‌آبی بود، اینبار اهالی روستای بارچی سرچشمه در استان کرمان جاده سرچشمه به رفسنجان را بستند.

اهالی این روستا صبح امروز مقابل مجتمع مس سرچشمه تجمع کردند و برای دقایقی جاده رفسنجان به سرچشمه را مسدود و از حرکت ماشین‌ها جلوگیری کردند.

روستائیان خواستار حل مشکل آب آشامیدنی و ایمن‌سازی جاده روستا به شهر هستند.

مبل‌فروشان رفسنجان بازار را تعطیل کردند

به گزارش رادیو زمانه، مورخ ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷، افتتاح یک نمایشگاه مبل در رفسنجان اعتراض مبل‌فروشان خرد در بازار این شهر را برانگیخت.

گروهی از مبل‌فروشان مغازه‌های خود را تعطیل و مقابل محل برگزاری نمایشگاه تجمع کردند.

آنها در دست‌نوشته‌هایی که همراه داشتند، نوشته بودند: «اقتصاد خراب + نمایشگاه مبل = بیکار شدن صدها نفر» و «نمایشگاه مبل = ورشکستگی مبل‌فروشان».

مقام‌های دولتی تا به حال واکنشی به این اعتراض نشان نداده‌اند.

نمایشگاه مبل رفسنجان از صبح امروز با حضور برخی از مدیران دولتی در میدان ۲۲ بهمن این شهر گشایش یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید