خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  صادق قیصری به تحمل ۷ سال حبس محکوم شد

صادق قیصری به تحمل ۷ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – صادق قیصری، روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی که در بهمن ماه سال گذشته، در جریان حوادث موسوم به گلستان هفتم در خیابان پاسداران بازداشت شد، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در مطبوعات و ۲ سال ممنوع الخروجی از کشور محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اصناف نیوز، صادق قیصری دانشجوی سابق دانشگاه شهید بهشتی است که در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، روز درگیری دراویش گنابادی و نیروی انتظامی در خیابان پاسداران بازداشت شد. وی طی تماسی با خانواده خود گفته است توسط قاضی صلواتی به ۷ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در مطبوعات و ۲ سال ممنوع الخروجی از کشور محکوم شده است.

صادق قیصری که امکان معرفی وکیل برای دفاع از خود را نداشته، بهمن ماه سال گذشته برای تهیه‌ی گزارش به خیابان پاسداران رفته بود، او از دراویش نیست و می‌گوید که نقشی در اتفاقات آن روزها در خیابان پاسداران نداشته است.

صادق قیصری که مدتی نیز دبیر انجمن اسلامی آزادی‌خواه دانشکده‌ی علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده، از جمله دانشجویان بازداشتی است که علیرغم گفته‌ی وزیر علوم مبنی بر آزادی تمام دانشجویان بازداشتی، همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

یک منبع مطلع پیشتر درخصوص وضعیت آقای قیصری به هرانا گفته است: “متأسفانه علیرغم پیگیری‌ها، هنوز هم صادق قیصری در بلاتکلیفی به سر می‌برد. او بیش از دو ماه است که در ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ یا زندان فشافویه، زندانی است و در تماس با خانواده‌اش گفته که نیاز به رسیدگی پزشکی دارد. مدتی دبیر بخش اندیشه روزنامه ستاره صبح نیز بود. در روز ۳۰ بهمن و در حوالی خیابان پاسداران و در زمان درگیری نیروهای انتظامی با دراویش بازداشت شد و علیرغم اینکه هیچ نقشی در درگیری‌های صورت گرفته نداشت، فقط به دلیل حضور در آن اطراف، بازداشت شد. از لحاظ فکری هم هیچ سمپاتی نسبت به دراویش نداشت”.

این فعال دانشجویی سابق در تماس با نزدیکانش اعلام کرد که بر اثر ضربات وارد شده به سر خود در زمان بازداشت وضعیت جسمانی خوبی نداشته و نیازمند خدمات درمانی است و چندین بار در خواب مورد حمله عصبی قرار گرفته است.

خانواده این دانشجوی زندانی ضمن اعلام نگرانی از وضعیت فرزندشان اعلام کردند که علیرغم پیگیری‌های فراوان همچنان موفق به اقدام حقوقی موثری برای او نشده‌اند.

صادق قیصری در دوران دانشجویی دبیر بخش اندیشه روزنامه “ستاره صبح” بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید