خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷, 24th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ ساعت ۱۳:۴۷:۴۱

    خانه  > slide, اعدام  >  دستکم ۲ زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند

دستکم ۲ زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز، دستکم ۲ زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. این زندانیان از بابت “قتل” به اعدام محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز چهارشنبه ۱۳ تیرماه ۱۳۹۷، دستکم ۲ زندانی متهم به “قتل” در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

هویت این زندانیان “جواد دارابی” و “محمد نورافکن” از اندرزگاه ۱ زندان رجایی شهر کرج توسط هرانا احراز شده است.

جواد دارابی هفته گذشته جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود که نهایتآ امروز حکمش اجرا گردید.

گفتنی است که طی روزهای گذشته، تعدادی از زندانیان محکوم به اعدام زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند.

لازم به اشاره است که سحزگاه امروز در زندان مرکزی ارومیه نیز دستکم‌ دو زندانی متهم به “قتل” اعدام شدند.

بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶ تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدندو ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر به گزارش سال ۲۰۱۷ این سازمان که اخیراً منتشر شده مراجعه نمایید. شما می‌توانید اسلایدهای گزارش پیش رو را نیز به‌صورت پی دی اف از اینجا دانلود کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید