خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  قتل های سازمان یافته؛ وحید مرادی، در زندان رجایی شهر کرج به قتل رسید

قتل های سازمان یافته؛ وحید مرادی، در زندان رجایی شهر کرج به قتل رسید

خبرگزاری هرانا – وحید مرادی، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج امروز بعد از اینکه مورد حمله گروهی از زندانیان مسلح به سلاح سرد در زندان قرار گرفت به قتل رسید. آقای مرادی از زندانیان سابقه داری بود که چند بار در طرح های موسوم به “ارتقای امنیت اجتماعی” بازداشت و در سطح شهر چرخانده شده بود. سردار حسین همدانی، از فرماندهان جان باخته سپاه در سوریه، پیش تر گفته بود “در حوادث ۸۸ اراذل و اوباش را برای سرکوب مردم سازماندهی کردم”، گفته میشود آقای مرادی از جمله افراد سرشناس “کوچه و خیابان” بود که چنین پیشنهاداتی را نپذیرفته بود و درگیری دامنه داری با “شرورهای شناخته شده ای” که جذب نهادهای امنیتی شده بودند داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحید مرادی از زندانیان “پرسابقه و خشن” زندان رجایی شهر کرج امروز بعد از اینکه توسط گروهی از زندانیان تحریک شده در هواخوری زندان مورد حمله قرار گرفت به قتل رسید.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با تایید این خبر گفت “وحید مرادی امروز در حین هواخوری در حیاط زندان رجایی شهر با یک سری از زندانیان درگیر شد، این فرد در این درگیری و بر اثر اصابت جسم برنده به قتل رسید.”

مافیای دولتی در زندان رجایی شهر کرج به شدت پیچیده و پیشرفته است، هرانا بارها طی گزارشاتی به مسئله مافیای مواد مخدر، تجارت جنسی، وجود گسترده سلاح های سرد، قتل های سازمان یافته از جمله محلی به نام “رینگ خونین” پرداخته بود.

وحید مرادی از جمله زندانیان خشنی بود که به دلیل سوابق متعدد از نظر پلیس به دسته “اشرار سطح یک” تعلق گرفته بود.

این زندانی هر چند از اوایل خردادماه امسال بابت قتل در زندان به سر می برد اما درگیری های او با دسته ای از خلافکاران شناخته شده ای که جذب همکاری با نهادهای امنیتی شده بودند دامنه دار بود.

سردار حسین همدانی از فرماندهان سپاه که در سوریه کشته شد، طی مصاحبه ای در سال ۹۴ از «سازماندهی اراذل و اوباش توسط سپاه پاسداران برای سرکوب اعتراضات مردمی در کودتای انتخاباتی سال ۸۸» سخن به میان آورده و گفته بود: «۵ هزار نفر از کسانی که در آشوب‌ها حضور داشتند ولی در احزاب و جریانات سیاسی حضور نداشتند بلکه از اشرار و اراذل بودند را شناسایی کردیم و در منزل‌شان کنترل‌شان می‌کردیم. روزی که فراخوان می‌زدند این‌ها کنترل می‌شدند و اجازه نداشتند از خانه بیرون بیایند. بعد این‌ها را عضو گردان کردم. بعداً این سه گردان نشان دادند که اگر بخواهیم مجاهد تربیت کنیم باید چنین افرادی که با تیغ و قمه سروکار دارند را پای‌کار بیاوریم. یکی از این‌ها فردی بود به نام ستاری. این ستاری وقتی به جمعیت زد جانباز ۷۰ درصد شد و سال گذشته هم به شهادت رسید.»

اذعان رسمی مقام سابق سپاه به وجود چنین سازکاری، عملا خلافکاران شناخته شده را به دو دسته بندی مشخص تقسیم می کند. آقای مرادی از جمله افرادی بود که این همکاری را نپذیرفت از جمله دعوت به حضور در سوریه در سال گذشته.

قتل وحید مرادی برای افرادی که به محیط زندان رجایی شهر کرج، خرده فرهنگ های “شرارتی” و شبکه سازی نیروهای امنیتی در میان این بخش از جامعه آگاه هستند نمونه دیگری از تسویه حساب و قتل سازمان یافته است که با تحریک زندانیان در محیط بسته زندان صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید