خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شرکت ملی حفاری ایران از معوقات مزدی خردادماه خود خبر دادند، همچنین بنا بر خبری دیگر، یک عضو شورای شهر تهران گفت که حقوق کارگران خط ۶ مترو از سال ۹۶ پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۱۰ تیر ۱۳۹۷، در پاسخ به انتقاد کارکنان رسمی شرکت ملی حفاری ایران از تاخیر در پرداخت معوقات مزدی، مدیر امور مالی شرکت می‌گوید تا آخر هفته مطالبات مزدی رسمی‌ها پرداخت می‌شود.

صادق قربانی (مدیر امور مالی شرکت ملی حفاری ایران) با اشاره به پرداخت به موقع حقوق و مزایای خردادماه کارکنان قراردادی شرکت، گفت: “حقوق کارکنان پیمانکاری با دریافت اسناد از سوی پیمانکاران از هفته گذشته در حال پرداخت بوده و به حساب بخش عمده ذینفعان واریز شده است”.

وی تعداد کارکنان شرکت اعم از رسمی، پیمانکاری و قراردادی را بالغ بر ۱۷ هزار نفر عنوان کرد و افزود: “این شرکت به رغم ساختار دولتی و زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران قرار داشتن، از نظر تامین منابع مالی متکی به ردیف‌های پرداختی دولت نیست و درآمدهای آن از محل کارکرد ناوگان حفاری و ارایه خدمات فنی و تخصصی کسب می گردد”.

قربانی اظهار کرد: “به طور یقین عدم دریافت به موقع مطالبات از سوی شرکت های دریافت کننده خدمات روی محاسبات مالی شرکت اثرگذار است اما با همکاری کارفرماها، تمهیدات پیش بینی شده و تامین اعتبارات لازم، حقوق و مزایای همکاران رسمی نیز حداکثر تا پایان هفته جاری پرداخت خواهد شد”.

این در حالی است که کارکنان رسمی شرکت ملی حفاری ایران اعلام کرده بودند که هنوز حقوق خرداد ماه را دریافت نکرده‌اند.

این کارگران گفتند که تاخیر در پرداخت دستمزد و مزایای مزدی، زندگی روزمره ما را با اختلال مواجه می‌سازد و برایمان مشکل‌ساز می‌شود.

کارگران خط ۶ مترو از سال ۹۶ حقوق خود را دریافت نکرده‌اند

به گزارش فارس، مورخ ۱۰ تیر ۱۳۹۷، عضو شورای شهر تهران گفت: “کارگران خط ۶ مترو از سال ۹۶ حقوق و دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند و از شهرداری تقاضا دارم هرچه سریع‌تر به این موضوع رسیدگی کند”.

 افشین حبیب‌زاده در تذکرات پیش از دستور هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: “متأسفانه از سال ۹۶ تاکنون حقوق و دستمزد کارگران خط ۶ مترو پرداخت نشده است و از شهرداری تهران تقاضا دارم هرچه سریعتر به این موضوع ورود کند”.

وی افزود: “لازم است پس از این شاهد چنین مواردی نباشیم و شهرداری سازوکاری را اجرا کند که ابتدائاً دستمزد کارگران در اولویت پرداخت قرار بگیرد و مابقی مطالبات پس از آن پرداخت شود”.

حبیب‌زاده افزود:‌ “این افراد قطعاً در شرایط فعلی با مشکلات جدی مواجه هستند که باید حقوق و دستمزد آنها به موقع پرداخت شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید