خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۵ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مورخ ۷ تیر ۱۳۹۷، دو کارگر جوان در پی سقوط بالابر جرثقیل در یک پروژه بزرگ ساختمانی در حال ساخت در تهران جان خود را از دست دادند.

ساعت ۱۴:۴۵ روز چهارشنبه (۶تیر) سقوط بالابر جرثقیل توسط مسئولان پروژه در حال ساخت به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۱۰۹ و گروه امداد و نجات هست این سازمان به محل حادثه واقع در بزرگراه شهید فهمیده به سمت غرب، پشت پمپ بنزین وردآورد، خیابان زحمت‌کش اعزام شدند.

مصدومیت یک کارگر در کاشان بر اثر آتش سوزی کارگاه

به گزارش ایسنا، مورخ ۸ تیر ۱۳۹۷، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: “مأموران این سازمان موفق به کنترل و خاموش کردن حادثه آتش‌سوزی و نجات یک کارگر در یک واحد کارگاه حلاجی الیاف در منطقه راوند شدند”.

«محمد مسعود چایچی» در این خصوص اظهار کرد: “باتوجه به گسترده بودن حجم این آتش‌سوزی، تیم‌های امداد و نجات از ایستگاه‌های  سه و چهار این سازمان به ظرفیت شش نیرو امدادی و دو خودروی عملیاتی به محل حادثه اعزام شده و مانع از گسترش و سرایت آتش به ساختمان ها و باغات  همجوار شدند”.

وی افزود: “در این  آتش‌سوزی  کارگر این کارگاه که در تلاش بود با  اقدام‌های اولیه خود، آتش را  خاموش کند، دچار سوختگی  شده بود که با حضور عوامل اورژانس  به بیمارستان منتقل شد”.

فوت یک مصدوم آتش‌سوزی پتروشیمی آبادان

به گزارش ایسنا، مورخ ۸ تیر ۱۳۹۷، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از فوت یکی از مصدومان حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی آبادان خبر داد.

«کیامرث حاجی‌زاده» در این خصوص اظهار کرد: “متأسفانه آقای «نادر فرحانی» از مصدومان حادثه آتش‌سوزی واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان به‌ علت شدت جراحت‌های وارده جان خود را از دست داد”.

وی افزود: “این مصدوم بامداد پنجشنبه (۷ تیرماه) از آبادان به بیمارستان سوانح و سوختگی آیت‌الله طالقانی اهواز انتقال یافت که پنج‌شنبه شب به‌علت شدت سوختگی در بیمارستان جان باخت”.

حاجی‌زاده با اشاره به فوت یکی دیگر از کارگران پتروشیمی در محل حادثه گفت: “بدین ترتیب شمار جانباختگان این حادثه به دو تن رسید”

مرگ دو کارگر بر اثر سقوط در استخر

به گزارش ایسنا، مورخ ۸ تیر ۱۳۹۷، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از مرگ دو کارگر از اتباع افغان در استخر نگهداری آب در این شهر خبر داد.

«روح‌الله فدایی» اظهار کرد: “امروز جمعه (۸تیر) پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، مبنی بر غرق شدن دو کارگر، در استخر نگهداری آب در مزرعه مال ابتدای جاده درین کاشان،  تیم امداد و نجات به محل حادثه اعزام شد”.

وی افزود: “تیم امداد و نجات شامل نجاتگران و غواصان زمانی به محل حادثه رسیدند که دو جوان ۱۹ و ۲۱ ساله  از اتباع کشور افغانستان در آب غرق شده و فوت کرده بودند، که اجساد برای بررسی های بیشتر به عوامل اورژانس تحویل داده شد”.

فدائی یادآور شد: “بنابه اعلام شاهدان حادثه، پس از غرق جوان ۲۱ ساله در آب، فرد ۱۹ساله  با هدف نجات همکار خود، وارد استخر شده و که متأسفانه هردو نفر در این اتفاق جان خود را از دست می‌دهند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید