خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، گروهی از کارگران کارخانه «ناز نخ» مقابل استانداری قزوین، جمعی از کارگران پیمانی فضای سبز شهرداری یاسوج، جمعی از کسبه و مردم معترض به نابسامانی وضعیت نرخ ارز در چندین شهر کشور، جمعی از رانندگان کامیون در شهر مشهد، جمعی از دانشجویان دانشکده روان‌شناسی دانشگاه تهران و جمعی از دانشجویان دانشکده زبانها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز، سه‌شنبه (۵ تیر ماه) گروهی از کارگران کارخانه «ناز نخ» در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و پرداخت مطالباتشان مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند.

کارگران می‌گویند: “علارغم اینکه این واحد تولیدی چندین سال است تعطیل اعلام شده و کارگرانش بلاتکلیف شده‌اند؛ مدیران شرکت به بهانه‌های مختلف از پرداخت مطالباتمان خوداری می‌کنند”.

به گفته آنان، کارگران این کارخانه در پیگیری مطالبات معوقه خود و مشخص شدن وضعیت شغلی‌شان بارها مقابل نهادهای مختلف دولتی در قزوین و نیز در تهران مراجعه کرده و دست به اعتراض صنفی زده‌اند اما تاکنون هیچ پاسخی که نشان از برطرف شدن مشکلاتمان داشته باشد، دریافت نکرده‌اند.

در رابطه با اجتماع امروز کارگران ناز نخ مسعود بابایی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین) گفت: “شرکت ناز نخ تعطیل است و در حال حاضر تنها حدود ۷ تا ۸ کارگر به عنوان نگهبان در آن مشغول کارند اما شرکت فر نخ که در جوار این شرکت دایر است، هنوز به فعالیت تولیدی خود ادامه می‌دهد”.

مسعود بابایی اظهار داشت: “در سال‌های قبل کارگران بازنشسته برخی واحدهای تولیدی برای دریافت بخشی از مطالبات خود به توافق رسیدند اما با توقیف دارایی‌های برخی از این شرکت‌ها توسط بانک و اداره تامین اجتماعی به دلیل بدهی، بازنشستگان این واحدها در دریافت حق خود به مشکل برخورده کرده‌اند. البته راهکارهایی در این خصوص وجود دارد که نیازمند طی شدن فرایندهای قانونی مربوطه است”.

تجمع کارگران شهرداری یاسوج مقابل ساختمان شورای شهر

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران پیمانی فضای سبز شهرداری یاسوج، روز گذشته در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود مقابل ساختمان شورای اسلامی این شهر تجمع کردند.

کارگران پیمانی فضای سبز شهرداری که در سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری یاسوج مشغول به کار هستند، روز گذشته (۴ تیر ماه) در اعتراض به چند ماه معوقات مزدی خود مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

از قرار معلوم مطالبات مزدی این کارگران از نیمه دوم فروردین ماه سال جاری پرداخت نشده و آنها چندین ماه مطالبات مزدی سال ۹۲ را نیز طلبکاراند.

در این رابطه روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری یاسوج گفت: “نگهداری از فضای سبز سه ناحیه شهریاسوج به سه پیمانکار مجزا واگذار شده است و کارگرانی که دیروز تجمع کرده‌اند از کارگران پیمانکاری یکی از این نواحی سه گانه شهر یاسوج هستند”.

به گفته وی، صورت وضعیت‌های مالی پیمانکاران تا پایان فروردین ماه ۹۷ پرداخت شده و در حال حاضر پیمانکاران درحال صدور فیش حقوقی و پرداخت مطالبات آنان هستند.

روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری یاسوج همچنین با بیان اینکه اهتمام جدی در دوره مدیریت جدید شهرداری برای پرداخت مطالبات کارگران وجود دارد، افزود: “حدود ۵۰ درصد از بدهی‌های گذشته مربوط به سال‌های ۹۰ تا ۹۵ در چند ماه گذشته پرداخت شده و مابقی بعد از تعین تکلیف حقوقی و قضایی بعضی از پیمانکاران، به کارگران عزیز پرداخت خواهد شد”.

به گفته وی، در قراردادهای جدید پرداخت صورت وضعیت پیمانکاران با همت و نظر مساعد شهردار توسط شهرداری پرداخت می‌شود که قطعا در یک ماه آینده به‌روز خواهد شد.

طبق اظهارات روابط عمومی فضای سبز شهری یاسوج، تجمع کارگران در اعتراض به نحوه پرداخت بیمه کارگران توسط یکی از پیمانکاران صورت گرفته که موضوع در جلسه‌ای با حضور نماینده اداره کار، پیمانکار و معاونت خدمات شهری بررسی و به پیمانکاران تذکرات لازم داده شد.

تجمع کسبه و شهروندان در چندین شهر کشور

به گزارش هرانا، طی روز گذشته و امروز، جمعی از کسبه و مردم تهران، اراک، شیراز، کرمانشاه، کرج، در اعتراض به نابسامانی وضعیت نرخ ارز دست از کار کشیده و اقدام به برگزاری تجمع کردند.

روز دوشنبه ۴ تیرماه، یک روز پس از اعتراضات فروشگاه‌های علاءالدین و چارسو، تعداد بسیاری از دیگر بازاریان تهران در اعتراض به افزایش قیمت ارز،گرانی کالاها و رکود بازار دست به تجمع زدند.

تصاویر هرانا از اعتصاب و اعتراض روز گذشته را اینجا ببینید، لینک به ویدیو در یوتوب : https://youtu.be/EshuOOicQMU

تجمع رانندگان کامیون در شهر مشهد

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از رانندگان کامیون در شهر مشهد، مقابل استانداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع دانشجویان دانشکده روان‌شناسی دانشگاه تهران

امروز، جمعی از دانشجویان دانشکده روان‌شناسی دانشگاه تهران در اعتراض به صدور احکام قضایی سنگین برای دانشجویان و فعالان صنفی، اقدام به برگزاری جمع کردند.

تجمع دانشجویان دانشکده زبانها و ادبیات دانشگاه تهران

امروز، جمعی از دانشجویان دانشکده زبانها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران در اعتراض به صدور احکام قضایی سنگین برای دانشجویان و فعالان صنفی، اقدام به برگزاری جمع کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید