خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  آمار زندانیان اصفهان بیش از ظرفیت زندان های استان است

آمار زندانیان اصفهان بیش از ظرفیت زندان های استان است

خبرگزاری هرانا – اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندان‌ های استان اصفهان گفت که آمار زندانیان این استان بیش از ظرفیت های زندان های این خطه است و این مساله بسیاری از اقدامات و فعالیت های اصلاحی و تربیتی را با مشکل مواجه می کند. گرجی زاده با اشاره به آمار بالای ورودی زندان های استان اصفهان، اطهار کرد که “در سال گذشته ۳۲ هزار نفر به آمار زندانیان اصفهان اضافه شد در حالیکه ظرفیت زندان ‌های این استان ۱۵ هزار نفر است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، ‘اسدالله گرجی زاده’ روز یکشنبه در سی و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، تصریح کرد: “در زندان مرکزی اصفهان جمعیت زندانیان چهار برابر ظرفیت این زندان است”.

وی با اشاره به آمار بالای ورودی زندان های استان اصفهان، اضافه کرد: “در سال گذشته ۳۲ هزار نفر به آمار زندانیان اصفهان اضافه شد در حالیکه ظرفیت زندان ‌های این استان ۱۵ هزار نفر است”.

گرجی زاده ادامه داد: “۹۰ درصد کسانی که در زندان ها هستند، نباید در زندان باشند اما مشکلات جامعه آنها را به این وضعیت دچار کرده است”.

وی گفت: “سالانه ۷۰ درصد جمعیت زندان ها جدید الورود هستند و فقط ۳۰ درصد سابقه دارند”.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان تاکید کرد: “هرکسی بویژه مسئولان اگر بخواهند از مشکلات جامعه بااطلاع شوند باید به سراغ زندان ها بیایند و این جامعه و جمعیت را مورد بررسی دقیق قرار دهند”.

گرجی زاده افزود: “خانواده افراد زندانی بیش از زندانی زیر فشار هستند و این خانواده ها گاهی به فراموشی سپرده می شوند”.

وی با بیان اینکه آمار کارکنان اداره کل زندان های اصفهان کمتر از حدنصاب است و پاسخگوی جمعیت زندانیان نیست، افزود: “برای زندان ‌های این استان بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر کادر سازمانی و متصدی تعریف شده است اما در حال حاضر اداره کل زندان های اصفهان فقط ۷۰۰ کارمند و متصدی دارد”.

گرجی زاده با بیان اینکه برای نظارت و کنترل زندانی ها به نیروهای بیشتری نیاز داریم در عین حل گفت: “در سال های اخیر سعی کرده ایم که با استفاده از تجهیزات مناسب این نظارت بیشتر و بهتر اعمال شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید