خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۲ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۳ تیر ۱۳۹۷، یکی از کارگران شاغل در سدکانی سیو پیرانشهر در استان آذربایجان غربی حین انجام کار در سد سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

از قرار معلوم، این کارگر که «احمدی» نام دارد، درحالی‌که در محل خروجی یکی از تونل‌های هدایت آب سد کانی سیو مشغول کار بوده، در آب سقوط کرده و غرق شده است.

تیم‌های مختلف امدادی عصر روز جمعه (۱ تیرماه) حوالی ساعت ۴ عصر همزمان با وقوع این حادثه در حال جست و جوی جسد این غریق می‌شوند، ولی پس از گذشت حدودا دو تا سه ساعت با کمک همکاران وی در خروجی یکی از تونل‌های در حال ساخت فرعی سد، جسد این کارگر از آب گرفته می‌شود.

از قرار معلوم کارگر متوفی ساکن روستای «کانی_اشکوت» از توابع بخش مرکزی پیرانشهر است.

مسمومیت ۲ نفر از پرسنل دکل نفتی لالی بر اثر استنشاق بوی گاز

به گزارش ایلنا، مورخ ۳ تیر ۱۳۹۷، مدیر روابط عمومی فوریت‌های پزشکی خوزستان از مسمومیت ۲ نفر از پرسنل دکل نفتی لالی بر اثر استنشاق بوی گاز خبرداد.

رضا رفیعی در این خصوص گفت: “ساعت ۲ بامداد امروز (۳ تیرماه) دو تن از پرسنل دکل نفتی ۴۱ چاه پانزده روستای عنبر شهرستان لالی به دلیل استنشاق بوی گاز دچار مسمومیت شدند”.

وی افزود: “یک نفر از مصدومان در درمانگاه محل بستری و درمان شد و یکی دیگر نیز به بیمارستان شرکت نفت شهرستان مسجد سلیمان اعزام شد”.

لالی یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید