خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور ۴ حکم اعدام در سه پرونده جداگانه

صدور ۴ حکم اعدام در سه پرونده جداگانه

خبرگزاری هرانا – قضات دادگاه کیفری دو مرد را به اتهام “تعرض به یک دختر دانشجو” به اعدام محکوم کردند. همزمان رئیس‌کل دادگستری خراسان‌رضوی گفت که پرونده قتل ۲ کودک در مشهد با صدور حکم اعدام برای ۲ متهم مختومه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۳ به‌دنبال فرار دختر دانشجو از دخمه مردان کلید خورد.

دختر ۱۹ساله که پرنیان نام داشت درحالی که بشدت ترسیده بود و رنگ بر چهره نداشت خودش را به‌ کلانتری ورامین رساند و گفت: “دو مرد به بهانه مسافرکشی وی را ربوده و در خلوتگاه شیطانی شان مورد تعرض قرار دادند”.

پرنیان در ادامه گفت: “آنها وقتی فرد دیگری را به خانه شان دعوت کردند وقتی آن مرد التماس‌های مرا شنید دلش سوخت و زمینه فرارم را فراهم کرد”.

به دنبال طرح شکایت دختر دانشجو خیلی زود نخستین متهم این پرونده که همان مرد ناجی بود دستگیر شد.

فرهاد ۳۲ساله ماجرا را برای بازپرس تعریف کرد و دوستان خود به‌ نام‌های اصغر ۳۲ ساله وشاهین ۲۸ ساله را معرفی کرد که بلافاصله هر دو دستگیر شدند.

به‌دنبال شهادت فرهاد دو متهم دیگر ناگزیر به جرمشان اعتراف کرده و هفته گذشته در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی بابایی و قاضی ساجدی – مستشار دادگاه- پای میز محاکمه ایستادند.

در آغاز جلسه دختر جوان در جایگاه ایستاد و گفت: “روز حادثه وقتی سوار خودرو شدم یک سرنشین دیگر داخل خودرو بود کمی بعد از حرکت، فرد دیگری نیز سوار شد و وقتی من خواستم از خودرو پیاده شوم آن دو مرد کثیف مرا با تهدید چاقو به خلوتگاه خود بردند. از آن روز تاکنون تمام لحظاتم با کابوس عجین شده و زندگی روزانه‌ام را مختل کرده است دیگر نمی‌توانم درس بخوانم و اعتماد به نفسم را از دست داده‌ام، ترس تمام وجودم را گرفته کسی نمی‌تواند به من کمک کند، این متهمان کاری کردند که دیگر نمی‌توانم سلامتی‌ام را به‌دست بیاورم. پدر و مادرم به‌دنبال این ماجرا صدمات روحی سنگینی را تحمل می‌کنند شاید به روی من نیاورند اما من همه چیز را می‌فهمم این متهمان زندگی من را نابود کردند، از شما قضات خواستار اشد مجازات برای این دو هستم اما از دوستشان که مرا از دست این دو مرد کثیف نجات داد هیچ شکایتی ندارم”.

سپس دو متهم اصلی پشت میز محاکمه ایستادند؛ ابتدا شاهین ۲۸ساله که دارای سوابق متعدد کیفری بود لب به سخن گشود و با توجه به مدارک پزشکی قانونی و شهادت فرهاد اعتراف کرد آنگاه اصغر که خودش هم متأهل و دارای یک فرزند بود به اتهامش اعتراف کرد. او صاحب یک دکان میوه فروشی بود و خواستار عفو و بخشش شد.

قضات پس‌ از بررسی اظهارات متهمان و همچنین محتوای پرونده و مدارک پزشکی قانونی، دو متهم پرونده را به اتهام تجاوز به عنف به اشد مجازات و اعدام محکوم کرد.

پرونده قتل ۲ کودک در مشهد؛ متهم های به قتل”ندا” و “امیرحسین” به اعدام محکوم شدند

به گزارش تسنیم، رئیس‌کل دادگستری خراسان‌رضوی گفت که پرونده قتل ۲ کودک در مشهد با صدور حکم اعدام برای ۲ متهم مختومه می‌شود.

علی مظفری رئیس‌کل دادگستری استان خراسان‌رضوی گفت: “در زمینه دو پرونده ربایش چند ماه پیش مربوط به دختر بچه ۸ ساله و پسر بچه ۱۰ ساله، با رسانه‌ای کردن موضوع و همکاری نیروی انتظامی، کل تحقیقات مقدماتی، بازپرسی، آزمایشات قانونی، اطلاعات و پلیسی در ظرف یک‌هفته به‌صورت فوق‌العاده انجام و منتهی به حکم اعدام در دو پرونده شد”.

لازم به یادآوری است که پیشتر بازپرس قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از دست‌گیری متهم به قتل ندا، دختر بچه ۷ ساله مشهدی خبر داد و گفته بود که انگیزه متهم با توجه به اقرار صریح، اذیت و آزار این کودک بوده است. گفتنی است که جسد ندا سه‌شنبه شب گذشته، درون یک کیسه در حاشیه خیابان شهرک شهید رجایی شهر مشهد کشف شده بود.

روایت پدر ندا از موضوع ربایش تا قتل دختر ۷ساله اش در مشهد را در اینجا ببینید. این دختر خردسال افغانستانی توسط فردی متاهل و دارای فرزند ربوده شده و پس از آزار به قتل رسیده است.

همچنین لازم به یادآوری است که در حادثه‌ای که در مشهد رخ داد قصد رفتن به مدرسه را داشت که یادش آمد سرویس مدرسه گفته نمی‌تواند دنبالش بیاید به همین خاطر از مادرش خواست برای او آژانس بگیرد. اما قبل از رسیدن خودرو آژانس، پسرک به اشتباه سوار خودرو پرایدی شد که او را ربود و ساعتی بعد جسدش در نزدیکی منطقه شاندیز کشف شد.

متهم اعتراف کرد به‌خاطر اینکه پسرک به او فحاشی کرده و پول کرایه‌اش را نداده او را به قتل رسانده است.

وی که چند ساعت پس از این جنایت، نیمه شب در خانه‌اش دستگیر شد جوانی ۲۷ ساله، مجرد و فارغ‌التحصیل رشته حقوق است و به گفته سرهنگ حمید رزمخواه -رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی- متهم مدعی شده که راننده مسافربر بوده است.

وی محل پنهان کردن لباس‌های مقتول را در نزدیکی محل جنایت نشان داد و بزودی برای انجام معاینات روانی به پزشکی قانونی فرستاده خواهد شد هر چند که نشانی از بیماری روانی در وی دیده نمی‌شود.

کاظم میرزایی، بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: “قاتل با تلاش و همکاری کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی ناجا در کوتاه‌ترین زمان دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرده و زدن ضربات مرگبار به مقتول را پذیرفته است. گرچه شواهد و مدارکی وجود دارد که بدون این اعتراف نیز همه دلایل علیه او بود. همچنین در جریان تحقیقات و جست‌وجوها کیف مدرسه و سایر وسایل پسر دانش‌آموز را در خودرو قاتل پیدا کردیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید