خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  حضور ورزشکاران خارجی به عنوان کارشناس در صداوسیما ممنوع شد

حضور ورزشکاران خارجی به عنوان کارشناس در صداوسیما ممنوع شد

خبرگزاری هرانا – صداوسیما اعلام کرد که دعوت از کارشناسان خارجی برای حضور در برنامه‌های ورزشی کاملاً ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مرتضی میرباقری (معاون سیمای صداوسیما) بعد از بحث‌های اخیر درباره حضور کارلوس پویول در برنامه ۲۰۱۸ گفت: “بعد از دعوت فیگو کاپیتان تیم ملی پرتغال در برنامه سال گذشته حواشی زیادی شکل گرفت که لزومی ندارد یک یک چهره خارجی برای حضور چند دقیقه‌ای‌اش در برنامه ورزشی، چند صد میلیون پول دریافت کند”.

وی ادامه داد: “همان موقع رسانه ملی اعلام کرد که هزینه حضور این چهره‌های خارجی از سوی اسپانسرها بوده و به هیچ وجه از بودجه صداوسیما هزینه نشده است. این مساله در رسانه ملی ولو این‌که اسپانسر هزینه حضور یک کارشناس خارجی را بدهد مورد بررسی قرار گرفت و رئیس شورای ورزش سیما بعد از بررسی و این‌که جلوی حواشی را بگیرد، رسماً ابلاغ کرد دعوت از کارشناسان خارجی در برنامه‌های ورزشی و پرداخت چند صد میلیونی برای چند دقیقه حضور ولو این‌که از سوی اسپانسر هم صورت بگیرد، ممنوع و مخالف سیاست‌های رسانه ملی است”.

میرباقری تصریح کرد: “بنابراین ما از ابتدا هم تصمیمی برای حضور کارشناس خارجی در برنامه ۲۰۱۸ نداشتیم. بهتر است به جای پرداختن به حواشی، انرژی خودمان را برای حمایت از تیم ملی قرار بدهیم. همچنین برنامه‌سازان نباید درگیر حاشیه شوند و از خلاقیت‌های خودشان برای حمایت از ورزشکاران استفاده کنند”.

لازم به ذکر است که برخلاف گفته‌های مرتضی میرباقری معاون سیمای صداوسیما مبنی بر ممنوعیت حضور ورزشکاران خارجی به عنوان کارشناس در برنامه‌های تلویزیونی به دلیل مسائل مادی، پیش‌تر کارلوس پویول در واکنش به جلوگیری از حضورش در ویژه‌برنامه جام جهانی که قرار بود از شبکه سه پخش شود گفته بود: “به من گفتند به‌خاطر مشکلات ظاهری (موهای بلند) امکان حضور در برنامه را ندارم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید