خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزگذشته و امروز، جمعی از فرهنگیان بازنشسته مقابل سازمان برنامه و بودجه و مجلس، جمعی از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت کشور همراه با خانواده‌هایشان برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی، حدود ۵۰ نفر از کارگران خریدار آپارتمان در پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ (متعلق به شرکت تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی) مقابل ساختمان‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران، حدود ۳۰ نفر از بانوان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان در مقابل فرمانداری این شهر، جمعی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین تهران و رشت، جمعی از کارگران اخراجی کشت و صنعت شمال مقابل استانداری مازندران و گروهی از خریداران خودرو رنو در اهواز در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز جمعی از بازنشستگان فرهنگی مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند.

امروز (بیست و نهم خرداد) بازنشستگان فرهنگی برای دومین روز پیاپی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در این تجمع که از ساعت ده صبح مقابل سازمان برنامه و بودجه برگزار شده، جمعی از بازنشستگانی که در سال ۹۶ بازنشسته شده‌اند ولی هنوز پاداش پایان خدمت آنها پرداخت نشده، حضور دارند.

خواسته بازنشستگان، پرداخت معوقات مزدی ازجمله پاداش پایان خدمت است. آنها از سازمان برنامه و بودجه درخواست دارند اعتباری را برای این منظور به وزارت آموزش و پرورش اختصاص دهد. وزارت آموزش و پرورش پیش از این اعلام کرد بودجه کافی برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۶ وجود ندارد.

بازنشستگان فرهنگی روز گذشته نیز مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند. آنها طوماری را خطاب به وزیر با درخواست پرداخت معوقات امضا کردند.

جمعی از فرهنگیان بازنشسته مقابل مجلس تجمع کردند

جمعی از فرهنگیان بازنشسته که در سال گذشته از آموزش و پرورش بازنشسته شده‌اند بعد ظهر امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

حدود ۱۰۰نفر از بازنشستگان فرهنگی که در سال ۱۳۹۶ از وزارت آموزش و پرورش بازنشسته شدند خواستار دریافت حق سنوات بازنشستگی خود شدند.

 بازنشستگان در این تجمع با سر دادن شعارهایی خواستار حمایت مجلس از خواسته‌هایشان شدند.

روز دوم تجمع کارکنان دفاتر سهام عدالت/معترضان شب را در خیابان ماندند

به گزارش ایلنا، جمعی از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت کشور همراه با خانواده‌هایشان برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی تجمع کردند.

با پیوستن جمع دیگری از نمایندگان کارکنان تعاونی سهام عدالت کشور برای همراهی همکاران خود، این اعتراض صنفی امروز وارد مرحله جدیدی شده است.

بامداد دیروز (۲۸ خرداد ماه) گروهی از کارکنان تعاونی سهام عدالت به نمایندگی از جمعیت هزار و پانصد نفری کارکنان دفاتر سهام عدالت در کشور با سفر به پایتخت در اعتراض به ۳۹ ماه معوقات مزدی و امنیت شغلی در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی تجمع کرده بودند.

صبح امروز نیز این کارگران به همراه جمع دیگری از همکاران خود که از بامداد به جمع آنان پیوسته‌اند، به همراه خانواده‌هایشان بار دیگر مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی دست به تجمع زده‌اند.

یکی از این کارگران معترض امروز به ایلنا گفت: “با وجود اینکه شب گذشته را با سختی در تهران به صبح رسانده‌ایم در صورت عدم رسیدگی به مشکلات‌مان توسط مسئولان ارشد دولتی و دریافت جواب قانع کننده، به تجمع خود ادامه می‌دهیم”.

حدود هزار و پانصد کارگر در دفاتر مختلف تعاونی‌های عدالت کشور همزمان با اجرای طرح سهام عدالت با ۳۹ ماه مزد معوقه مشغول کار هستند که تعدادی از آنها را جانبازان یا خانواده‌های شهدای جنگ تحمیلی تشکیل می‌دهند.

تجمع کارگران خریدار پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ مقابل شهرداری و شورای شهر

به گزارش ایلنا، حدود ۵۰ نفر از کارگران خریدار آپارتمان در پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ (متعلق به شرکت تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی) مقابل ساختمان‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران تجمع کردند.

حدود ۵۰ نفر از کارگران خریدار آپارتمان در پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ (متعلق به شرکت تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی) پیش مقابل ساختمان‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران تجمع کردند.

حاضران در تجمع در این مورد گفتند: “قرار بود که آپارتمان‌ها تا پایان سال ۹۱ تحویل داده شود اما تا به حال که بیش از ۵ سال از موعد آن می‌گذرد خبری از تحویل آپارتمان‌ها نیست. این در شرایطی است که ما برای رهایی از مستاجری خانه خریده‌ایم”.

آنها با بیان اینکه در روزهای گذشته شرکت تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی مبالغی برای تکمیل آپارتمان‌ها مطالبه کرده است، گفت: “حتی برای تعدادی از ما اخطاریه آمده است که اگر پول ندهیم از پروژه حذف می‌شویم”.

معترضان افزودند: “سال‌هاست که به دلایل متعددی تحویل واحدها به ۲۷۰ کارگر خریدار آنها به تعویق افتاده است و ما در اعتراض به این امر تجمعات صنفی متعددی برگزار کرده‌ایم”.

اعضای هیات مدیره تعاونی مسکن پرسنل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، دلیل تعویق‌های مکرر در تحویل آپارتمان‌ها را بدعهدی پیمانکار اول پروژه عنوان می‌کنند و تاکید دارند که در این زمینه هیچ قصوری نداشته‌اند؛ در غیر این صورت دستگاه قضایی کشور بدون هیچ تسامحی آنها را مقصر اعلام می‌کرد و رای به محکومیت‌شان می‌داد.

هم‌اکنون پیمانکار اول پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ با شکایت این تعاونی مسکن و رای دادگاه مسئول رسیدگی به پرونده در زندان و پیمانکار جدید مشغول تکمیل پروژه است اما زمان تحویل آپارتمان‌ها همچنان مشخص نیست.

بانوان ایرانشهری خواستار برخورد با عوامل ربایش دختران شدند

به گزارش ایرنا، حدود ۳۰ نفر از بانوان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان امروز سه شنبه، با تجمع در فرمانداری خواستار برخورد جدی با عوامل ربایش دختران این شهرستان شدند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر در جمع این بانوان گفت: “عوامل این حرکت شنیع از سوی دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی تحت تعقیب هستند و در آینده نزدیک به سزای اعمال زشت خود خواهند رسید”.

نبی بخش داودی افزود: “این افراد جانی از هر قبیله و طایفه ای که باشند به اشد مجازات محکوم و حکم آنان در ملا عام اجرا می ‌شود”.

وی ادامه داد: “تا کنون سه نشست توسط شورای تأمین در ایرانشهر برگزار شده و مسئولان کشوری و استانی به جد پیگیر این موضوع هستند”.

وی تاکید کرد: “اجازه نخواهیم داد که غیرت، عزت و نوامیس خواهران و مادران ما دست آویز این گونه افراد بی غیرت شود”.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: “یک متهم دیگر در رابطه با پرونده تجاوز در ایرانشهر، شامگاه دوشنبه در زاهدان دستگیر شد”.

حجت الاسلام علی موحدی راد اظهار داشت: “متهم برای تکمیل تحقیقات و مشخص شدن نقش وی در این پرونده به ایرانشهر اعزام شد”.

وی افزود: “تحقیقات برای بررسی نقش این متهم در اقدامات مجرمانه ایرانشهر در حال انجام است”.

موحد راد ادامه داد: “این فرد از متهمان اصلی پرونده نیست و فقط سلاح در اختیار متهمان اصلی قرار داده است”.

وی تصریح کرد: “تا کنون سه نفر با عنوان آدم ربایی و تجاوز به عنف شکایت کرده اند که اتهامات مطرح شده از سوی آنان مربوط به یکی دو روز اخیر نبوده است”.

به گزارش ایرنا، روز جمعه ۲۶ خرداد مولوی طیب ملازهی امام جمعه اهل تسنن ایرانشهر در خطبه ‌های نماز عید از تجاوز به ۴۱ دختر در این شهرستان خبر داد که در پی آن اخبار ضد و نقیض در این ارتباط در فضای مجازی منتشر شد که البته هیچکدام هم مورد تایید قرار نگرفته است.

در پی انتشار این خبر ۲ روز پیش حدود ۵۰ نفر از مردم ایرانشهر در اعتراض به این اتفاق که مورد تایید هم قرار نگرفت در مقابل فرمانداری تجمع کرده و خواهان اشد مجازات برای ربایندگان شدند.

فرماندار ایرانشهر نیز در میان تجمع کنندگان حضور پیدا کرد و به آنان قول داد که پیگیر این موضوع به صورت جدی است و با مجرمان برخورد خواهد شد که در نهایت با صحبت های فرماندار قانع و به تجمع خود پایان دادند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان پیشتر تجاوز به ۴۱ دختر و زن در شهرستان ایرانشهر را تکذیب کرد و گفت: “تنها سه نفر شاکی خصوصی تاکنون برای این موضوع به دادسرا مراجعه کرده اند و فقط ۲ متهم دستگیر شدند”.

ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

تداوم اعتراض دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی

به گزارش ایرنا، تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران درباره احکام قضایی صادره علیه تعدادی از دانشجویان دستگیر شده امروز (سه شنبه) هم برگزار شد.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در تهران و رشت

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین تهران مقابل دفتر مرکزی این موسسه، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند

همزمان امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کارگران کشت و صنعت شمال، امروز مقابل استانداری مازندران

به گزارش رادیو زمانه، کارگران اخراجی کشت و صنعت شمال که روز دوشنبه مقابل کارخانه در ساری تجمع کرده بودند، سه‌شنبه ۲۹ خرداد مقابل استانداری مازندران تجمع کردند.

کارگران که برخی از آن‌ها ۲۰ سال سابقه کار دارند سه ماه پیش اخراج شده‌اند و تحت پوشش بیمه بیکاری نیز قرار نگرفته‌‌اند.

آن‌ها خواستار بازگشت به کار و پرداخت مطالبات خود هستند.

تجمع خریداران خودروی رنو در اهواز

به گزارش رادیو زمانه، گروهی از خریداران خودرو رنو سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷ مقابل نمایندگی رنو در اهواز تجمع کردند. آن‌ها به فسخ یک طرفه قرارداد از سوی نمایندگی این خودرو معترضند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید