خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۳۰ دختر و پسر در یک مهمانی در گیلان

بازداشت ۳۰ دختر و پسر در یک مهمانی در گیلان

خبرگزاری هرانا – ۳۰ دختر و پسر جوان در یک مهمانی در چیربرد زمان خشکبیجار استان گیلان، دستگیر شدند. ورود به حریم خصوصی شهروندان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک منبع آگاه از دستگیری ۳۰ نفر مرد و زن در مهمانی در چیربرد زمان خشکبیجار خبرداد.

این منبع آگاه گفت: “بنا به گزارش اهالی روستا مبنی بر مهمانی در چیربر زمان خشکبیجار، ماموران با حکم قضایی به محل برگزاری جشن اعزام شدند و در عملیاتی تعداد ۳۰ نفر که اکثرا پسران و دختران جوان بودند دستگیر شدند”.

این منبع آگاه با بیان اینکه در این رابطه نیز مقادیری مشروبات الکل کشف و ضبط شد، افزود: “افراد مذکور با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد”.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) حداقل ۱۲۵۲ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

خشکبیجار شهری واقع در بخش خشکبیجار، شهرستان رشت، استان گیلان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید