خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ساعت ۱۳:۲۲:۲۶

    خانه  > slide, زندانیان  >  نامه زندانیان زاهدان همزمان با عید فطر؛ حمایت از زندانیان سیاسی و نجات محکومان به اعدام را فراموش نکنید

نامه زندانیان زاهدان همزمان با عید فطر؛ حمایت از زندانیان سیاسی و نجات محکومان به اعدام را فراموش نکنید

خبرگزاری هرانا – آمار اعدام‌های مخیانه و محکومانی که در انتظار اجرای حکم اعدام در زندان مرکزی زاهدان هستند، پر شمار است. در همین رابطه و همزمان با فرا رسیدن “عید فطر” از اعیاد مسلمانان، جمعی از زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان با نگارش نامه‌ای با اشاره به اینکه زندانیان بسیاری در این زندان محکوم به اعدام و در انتظار اجرای حکم هستند به بهانه چنین مناسبتی از مردم خواستار کمک و یاری برای نجات آنان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندان مرکزی زاهدان، محل نگهداری زندانیان سیاسی بسیاری است که در شرایطی بغرنج تحمل حبس می‌کنند.

همچنین آمار اعدام مخفیانه در این زندان چشمگیر و روزافزون است. در ماه‌های اخیر هرانا گزارشات متعددی از اعدام زندانیان زندان مرکزی زاهدان یا صدور حکم اعدام برای این زندانیان منتشر کرده است که در آخرین مورد آن که کمتر از یک ماه پیش به وقوع پیوست از اعدام یک زندانی به نام “محمد سرحدی” در این زندان خبر داد.

به هین منظور جمعی از زندانیان سیاسی زندان زاهدان نیز در نامه‌ای با اشاره به اینکه زندانیان بسیاری در این زندان محکوم به اعدام و در انتظار اجرای حکم هستند از مردم ایران خواستار کمک و یاری و پشتیبانی کردند.

این زندانیان در قسمتی از نامه خود که به مناسبت فرا رسیدن عید فطر به امضای جمعی از زندانیان این محل رسیده است آورده اند “همانطور که شما ملت ایران بخصوص بلوچستان در این عید از اقوام و خویشان خود دید و بازدید میکنید و با شادی این عید را جشن میگیرید و تقاضای معافیت از همدیگر می طلبید. ما کسانی که در این زندانها زیر طناب دار اعدام این حکومت و همچنین زیر طناب قصاص هستند را فراموش نکنید.”

این زندانیان در انتهای نامه خود تاکید کردند “مناسبت دید و بازدید از یکدیگر را به وضعی برای اخذ رضایت جهت نجات زندانیان اعدامی از بابت قصاص تبدیل کنید. همینطور در این دید و بازدیدها از زندانیان سیاسی بگویید و آنها را یاد کنید چرا که جز شما پشتیبانی ندارند.”

لازم به ذکر است، چندی پیش نیز هرانا گزارش کرده بود زندانیان محبوس در بند ۳ زندان مرکزی زاهدان در پی انتقال اجباری به بند ۴ این زندان، دچار مشکلات مضاعفی از جمله کف خوابی، شرایط نامناسب بهداشتی، قطعی آب آشامیدنی و غیره شدند. در حالی که این محل پیش از این انتقال نیز با ازدحام جمعیت روبرو بود انتقال دهها زندانی جدید وضعیت بغرنجی برای ساکنین آن فراهم کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید