خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  تایید حکم اعدام ۸ نفر از متهمان به عضویت در گروه داعش در دیوان عالی کشور/ صدور حکم اعدام در ملأعام برای یک زندانی در مشهد

تایید حکم اعدام ۸ نفر از متهمان به عضویت در گروه داعش در دیوان عالی کشور/ صدور حکم اعدام در ملأعام برای یک زندانی در مشهد

خبرگزاری هرانا – رییس دادگاه انقلاب اسلامی از تایید حکم اعدام ۸ نفر از عوامل حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مقبره آیت الله خمینی از سوی دیوان عالی کشور خبرداد. همچنین بنا برخبری دیگر، متهم به قتل، دختر ۶ ساله ای در مشهد که به اعدام محکوم شده بود، به‌زودی در ملأعام اعدام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، غضنفرآبادی رییس دادگاه انقلاب اسلامی اظهار کرد: “حکم اعدام ۸ نفر از عوامل حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و سپس مقبره آیت الله خمینی از سوی دیوان عالی کشور تایید شد”.

رییس دادگاه انقلاب ۲۳ اردیبهشت ماه از صدور حکم ۸ نفر از متهمان به عضویت در گروه داعش در حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و سپس مقبره آیت الله خمینی خبر داد.

متهمان به عضویت در گروه داعش

کیفرخواست متهمان به گفته نماینده دادستان که در جلسات دادگاه قرائت شد به شرح زیر است:

“متهم اول به اتهام بغی به علت حضور در گروه داعش و ورود غیرمجاز به کشور، قاچاق مهمات و اسلحه جنگی، جعل سند و شناسنامه، حمل و نگهداری سلاح جنگی، حمل و نگهداری گاز اشک‌آور در تاریخ ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۶، بازداشت شده است.

متهم دوم به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض و حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک و سنگین در ۱۹ خردادماه ۱۳۹۶، بازداشت شده است.

متهم سوم به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، جعل شناسنامه، خرید، حمل و نگهداری اسلحه مورد محاکمه قرار گرفت.

نفر چهارم به اتهام افساد فی‌الارض. نفر پنجم به اتهام بغی به علت عضویت در گروه داعش، نفر ششم به اتهام معاونت افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، خرید و حمل سلاح جنگی، نفر هفتم به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض تهیه و حمل و نگهداری سلاح جنگی، استفاده از سند مجعول و نفر هشتم به اتهام افساد فی‌الارض مستوجب اعدام، تهیه حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک و سنگین، مخفی کردن متهمین و اسکان تیم ترور مورد محاکمه قرار گرفتند”.

لازم به یادآوری است، ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ حمله مسلحانه در مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی رخ داد و در این حادثه ۱۷ تن از مراجعین و  نیروهای حفاظت مجلس کشته شدند. گروه داعش رسما مسئولیت این عملیات را پذیرفت.

از روند بازداشت، بازجویی، شرایط نگهداری و دسترسی متهمان به حقوق اولیه اطلاعی در دست نیست.

همچنین در این حادثه پس از کشته شدند پنج نفر از عوامل حادثه، ۲۶ متهم دیگر دستگیر شدند و پرونده آنان برای رسیدگی به دادگاه انقلاب ارجاع شد.

دادگاه ۸ متهم اصلی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد و ۸ متهم اصلی به اعدام محکوم شدند.

متهم به قتل “ندا” دختربچه ۶ساله در مشهد در ملأعام اعدام می‌شود

به گزارش تسنیم، متهم به قتل “ندا علیزاده” دختربچه ۶ساله افغانستانی به‌زودی اعدام می‌شود.

این حکم پس از برگزاری دادگاه صادر شده و به‌زودی اجرایی می‌شود.

گفتنی است که شب هفتم فروردین امسال، اهالی شهرک شهید رجایی مشهد با دیدن جسد دختری خردسال که درون کیسه قرار داشت، بلافاصله ماجرا را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دادند.

در نهایت مشخص شد این جسد مربوط به دختربچه‌ای به‌نام ندا است که در تحقیقات بعدی قاتل وی نیز شناسایی و در مدت اخیر دادگاه وی برگزار و در نهایت حکم به اعدام وی داده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید