خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷, 19th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ساعت ۱۹:۵۵:۲۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  برگزاری جلسه دادرسی شکایت از بازپرس دستوردهنده فیلتر تلگرام

برگزاری جلسه دادرسی شکایت از بازپرس دستوردهنده فیلتر تلگرام

خبرگزاری هرانا – جلسه دادرسی شکایت از بازپرس دستور دهنده فیلترینگ تلگرام امروز با حضور کل شکات در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای رسیدگی به جرائم کارکنان دولت برگزار شد. گفتنی است که دستور مسدودسازی تلگرام از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، صادر شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد آنلاین، جلسه دادرسی شکایت از بازپرس دستور دهنده فیلترینگ تلگرام امروز با حضور کل شکات از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای رسیدگی به جرائم کارکنان دولت برگزار شد.

پیام درفشان یکی از وکلای شاکی از بازپرس دستوردهنده فیلترینگ تلگرام د از برگزاری اولین جلسه این دادگاه خبر داد.

جلسه دادرسی شکایت از بازپرس دستور دهنده فیلترینگ تلگرام امروز با حضور کل شکات از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای رسیدگی به جرائم کارکنان دولت برگزار گردید.

آرش کیخسروی، ابوذر نصراللهی، جواد پارسا، سعید دهقان، محمد مقیمی و پیام درفشان ۱۶ اردیبهشت ماه با حضور در دادسرای رسیدگی به جرائم کارکنان دولت از بیژن قاسم زاده بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه به خاطر فیلترینگ تلگرام شکایت کردند.

این شکایت تحت عنوان سلب آزادی شخصی افراد ملت و محروم کردن آنها از حقوق مقرر در قانون اساسی به موجب صدور دستور کلی و خارج از صلاحیت بازپرس انجام شده است.

پیشتر یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مسدودسازی تلگرام با رأی یک قاضی در دادگاه را محکوم کرده و در این خصوص گفته بود “فیلتر تلگرام بر اساس رأی صادرشده یک دادگاه است، اگر بنا باشد یک دادگاه رأی صادر کند و بخشی از حقوق مردم را بگیرد دیگر چیزی از حقوق ملت باقی نخواهد ماند؛ این کار نقض حقوق ملت است و بجز افزایش بی اعتمادی نسبت به نظام و سیستم چیز دیگری نخواهد داشت”.

قابل‌ذکر است که دستور مسدودسازی تلگرام پیش‌تر در تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، صادر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید