خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شهرستان بیجار؛ ۶۰ مورد اقدام به خودکشی در سال گذشته

شهرستان بیجار؛ ۶۰ مورد اقدام به خودکشی در سال گذشته

خبرگزاری هرانا – رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار گفت که در سال گذشته ۶۰ مورد اقدام به خودکشی داشته‌ایم که ۴ خودکشی منجر به فوت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، هوشنگ فولادی مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان، روز گذشته اولین مجمع سلامت شهرستان بیجار گفت: “بحث بهداشت و سلامت روان با اختلالات روانی کاملا متفاوت است”.

وی افزود: “خودکشی‌ها یک نوع اختلال روانی محسوب می شود و صرفا به مسائل سلامت روان ربط داده نمی شود”.

وی ادامه داد: “کسی که در خانواده سابقه خودکشی را دارد نسبت به دیگران که این سابقه را نداشته‌اند بیشتر در معرض اقدام به خودکشی است و زمینه ژنتیکی و خانوادگی نیز تاثیر دارد ولی محیط نیز در شعله ور شدن به این نوع اقدامات موثر است”.

وی همچنین اعلام کرد: “آمار بیکاری در این شهرستان با آمار استانی برابری می کند”.

علی اکبر ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار در ادامه این جلسه گفت: “سلامت مردم را با هیچ چیزی نمی توانیم معاوضه کنیم و در بحث سلامت مردم باید همه درگیر باشیم و کمک کنیم، انتظار نمی رود حتما متولیان حوزه بهداشت ۱۰۰ درصد به سلامت مردم رسیدگی کنند”.

وی ادامه داد: “متولیان حوزه بهداشت اعتقاد دارند ۲۵ تا ۳۰ درصد می توانند در سلامت مردم نقش داشته باشند و ۶۵ تا۷۰ درصد مابقی را از ادارات و ارگان های دیگر می توانند کمک بگیرند”.

ورمقانی اظهار کرد: “این جلسات و مباحث آخرین بحث سلامت و بهداشت نخواهد بود و به کرار جلساتی با کارشناسان برگزار خواهیم کرد”.

وی ادامه داد: “از کارشناسان انتظار می رود جلسات را کارشناسی بکنند و می توانند نقش زیادی را داشته باشند تا این جلسات به نتیجه برسد”.

جعفری ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار در این جلسه گفت: “افسردگی در جهان ۹ الی ۱۰ درصد است ولی در ایران این میزان به ۱۲.۸ درصد رسیده است”.

وی ادامه داد: “در شهرستان ۵۴۴ نفر شناسایی شده و تحت درمان هستند که این آمار در استان ۶۱۱۳ نفر است و حدود ۹ درصد از آمار استان مربوط به شهرستان بیجار می باشد”.

جعفری در ادامه سخنان خود در این جلسه گفت: “در سال گذشته آمار تعدادی که اقدام به خودکشی کرده‌اند ۶۰ نفر بوده و از این تعداد ۳۹ نفر مرد و ۲۱ نفر زن بوده است در میان این تعداد ۳۲ متاهل و مابقی مجرد هستند. از تعداد ۶۰ نفر اقدام به خودکشی در شهرستان ۱۵ مورد در روستا و ۴۵ مورد در شهرها بوده است که متاسفانه ۳ مرد و یک زن منجر به فوت شده است. رنج سنی این افراد ۱۵ تا ۶۰ سال بوده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید