خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران, کودکان  >  مرگ یک کودک در کوره آجرپزی / مصدومیت یک کارگر در کرمان

مرگ یک کودک در کوره آجرپزی / مصدومیت یک کارگر در کرمان

خبرگزاری هرانا –  رئیس مرکز اورژانس گناباد از مرگ یک کودک ۱۱ ساله گنابادی بر اثر ریزش آوار در کوره آجرپزی خبر داد. در خبری دیگر نیز مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمان از سقوط یک کارگر از طبقه پنجم ساختمان در حال ساخت به چاله آسانسور خبر داد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مورخ ۷ خرداد ۱۳۹۷، امین زمانی شب دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ در جمع خبرنگاران در خصوص این حادثه اظهار کرد: “متأسفانه در پی حادثه‌ای ناگوار کودک ۱۱ ساله به دنبال ریزش آوار در یکی از کوره‌های آجرپزی گناباد فوت کرد”.

وی افزود: “این حادثه ساعت ۱۴:۴۸ عصر دوشنبه در یکی از کوره‌های آجر پزی حومه گناباد به وقوع پیوست و به محض اولین تماس با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ گناباد سریعاً اکیپی از پایگاه اورژانس ۱۱۵ نوغاب به محل اعزام شد”.

رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ گناباد تصریح کرد: “هنگام رسیدن نیروهای اورژانس به صحنه حادثه مصدوم که پسری یازده ساله بود به دلیل ریزش آوار ماسه بر رویش هیچ‌گونه علائم حیاتی نداشت و متأسفانه جان خود را از دست داده بود”.

شهرستان گناباد واقع در جنوب استان خراسان رضوی است.

سقوط کارگر ساختمانی از طبقه پنجم در کرمان

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۷ خرداد ۱۳۹۷، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمان از سقوط یک کارگر از طبقه پنجم ساختمان در حال ساخت به چاله آسانسور خبر داد.

علی عسکری ضمن تائید این خبر گفت: “این حادثه در بلوار الغدیر شهر کرمان اتفاق افتاد. پس از اطلاع از وقوع این حادثه بلافاصله ۲ تیم تخصصی نجات این سازمان در محل حادثه حضور یافته و امدادرسانی به مصدوم را آغاز کردند”.

وی افزود: “کارگر مصدوم شده که به دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی دچار حادثه شده بود و در کمترین زمان ممکن توسط نجات گران سازمان آتش‌نشانی از داخل چاله آسانسور خارج و به بیمارستان منتقل شد”.

مدیرعامل آتش‌نشانی کرمان به کارفرمایان پروژه‌ها و کارگاه‌های ساختمانی توصیه کرد با رعایت کردن اصول ایمنی و حفاظتی از حوادث جلوگیری کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید