خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  جان باختن کارگر شهرداری آبادان که در اعتراض به عدم پرداخت حقوق دست به خودسوزی زده بود

جان باختن کارگر شهرداری آبادان که در اعتراض به عدم پرداخت حقوق دست به خودسوزی زده بود

خبرگزاری هرانا – یکی از کارگران شهرداری آبادان که پیش‌تر در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و عدم پرداخت حقوق اقدام به خودسوزی کرده بود، به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، “زامل آذربایجان” کارگری که عصر روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری در یک اقدام اعتراضی مقابل ساختمان شهرداری آبادان اقدام به خودسوزی کرده بود، دیروز یکشنبه ۶ خرداد جان خود را از داست داد.

منابع کارگری در شهرداری آبادان گفتند: “زامل آذربایجان کارگر خدماتی ناحیه دو منطقه سه شهرداری آبادان که عصر روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه در مقابل شهرداری اقدام به خودسوزی کرده بود، روز یکشنبه ۶ خردادماه به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد”.

به گفته همکاران وی، او به همراه یکی دیگر از همکارانش که برای نجات جان او اقدام کرده و دچار سوختگی شده بود، از یک هفته پیش به بیمارستان سوانح سوختگی اهواز منتقل‌شده بودند.

به نقل از یکی از همکاران این کارگر گفته می‌شود: “پس از حادثه دردناکی که برای دو نفر از همکارانمان رخ داد که در نهایت منجر به مرگ یکی از آنها شد، کارفرما همه مطالبات مزدی کارگران شهرداری آبادان را یکجا پرداخت کرده است”.

آبادان شهری در استان خوزستان است.

هرانا پیش‌تر در ۱۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری با نگاهی آماری به وضعیت کارگران در یک سال اخیر ۹۶_۹۷ گزارشی به مناسبت روز جهانی کارگر  منتشر کرده بود.

در بخشی از این گزارش آمده بود “بر اساس آمارهای گردآوری شده توسط مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دست کم ۸۱ هزار و ۵۳۰ کارگر بیش از ۳ هزار و ۲۸۶ ماه معوقات مزدی طلب دارند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید