خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعلام جرم دادستانی علیه ناشر خبر جنجالی گربه خوری در سیستان و بلوچستان

اعلام جرم دادستانی علیه ناشر خبر جنجالی گربه خوری در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت که دادستانی این استان علیه انتشار دهنده خبر مصرف گوشت گربه و کلاغ مرده در برخی روستاهای سیستان و بلوچستان به خاطر فقر، به اتهام “تشویش اذهان عمومی” اعلام جرم کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت که دادستانی این استان علیه انتشار دهنده خبر مصرف گوشت گربه و کلاغ مرده در برخی روستاهای سیستان و بلوچستان به خاطر فقر، به اتهام “تشویش اذهان عمومی” اعلام جرم کرده است.

ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان در خصوص خبری مبنی بر مصرف گوشت گربه و کلاغ مرده در برخی روستاهای سیستان به خاطر فقر، گفته است: فردی از احساسات مردم سوءاستفاده کرده و مطلبی را در فضای مجازی منتشر کرده بود مبنی بر اینکه مردم در برخی روستاهای سیستان و بلوچستان به خاطر فقر مجبور به مصرف گوشت گربه و کلاغ مرده شده‌اند که این مطلب صحت نداشت؛ البته فعلا از سوءنیت داشتن یا نداشتن منتشر کننده این مطلب اطلاع نداریم.

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان افزود: این فرد حتی از خیرین درخواست کمک کرده و شماره حساب خود را برای جمع‌آوری کمک، منتشر کرده بود.

حمیدی گفت: چون این مطلب در بین مردم منطقه بازتاب بسیار بدی داشت، دادستانی به عنوان مدعی‌العموم علیه این فرد به اتهام “نشر مطالب خلاف واقع و تشویش اذهان عمومی” اعلام جرم کرد و منتشر کننده این مطلب، تحت تعقیب قرار گرفته است.

این مقام قضایی اضافه کرد: فعلاً در حال جمع‌آوری ادله هستیم اما هنوز ناشر این مطلب احضار نشده است.

روز گذشته یک خبرنگار با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از خورده شدن گوشت کلاغ و گربه توسط مردم به دلیل فقر شدید در روستاهای حاشیه شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید