خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۲ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، مورخ ۲ خرداد ۱۳۹۷، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از مرگ کارگر ساختمانی ۴۱ ساله به‌ دلیل سقوط از ارتفاع خبر داد.

همواره شاهد اتفاقاتی برای کارگران در حین کار هستیم که لازم است در این زمینه تدبیر جدی اندیشیده شود.

برخی از این حوادث به مرگ و برخی به زمین‌گیر شدن چندین ساله آنان منجر می‌شود که شاید برایشان از مرگ نیز ناگوارتر است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با تأیید این خبر، گفت: “پس  از اعلام این خبر پیکر این کارگر به پزشکی قانونی شهرستان قائم‌شهر منتقل شد”.

علی عباسی خاطرنشان کرد: “این مرد ۴۱ ساله به‌دنبال سقوط از ارتفاع دچار صدمات متعدد شد که به مرگش منجر شد”.

به‌طور حتم این مورد آخرین حادثه نبوده و کارگران بسیاری هستند که به‌دلیل حوادث زمین‌گیر شده و سال‌های سال با حسرت زندگی می‌کنند.

مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط به عمق ۱۷ متری در تبریز

به گزارش ایسنا، مورخ ۳ خرداد ۱۳۹۷، سرپرست روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از سقوط کارگر جوان به عمق ۱۷ متری تونل انرژی تبریز خبر داد.

آقای یعقوب موسوی با اعلام این خبر گفت: “عصر پنجشنبه (۳ خرداد) با اعلام حادثه‌ای به سامانه ۱۲۵ مبنی بر سقوط یک کارگر در محله آخر ایده‌لو در تبریز، ایستگاه نزدیک به محل حادثه سریعا عازم محل حادثه شدند”.

وی ادامه داد: “این کارگر جوان زمانی که در بالای تونل مشغول کار بود به عمق ۱۷ متری سقوط و دچار مصدومیت شده بود که با تلاش آتش نشانان به بیرون منتقل و در اختیار عوامل اورژانس ۱۱۵ استان قرار گرفت”.

مرگ و مصدومیت دو کارگر بر اثر ریزش آوار در قزوین

به گزارش رکنا، مورخ ۴ خرداد ۱۳۹۷، روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان قزوین اعلام کرد: “یک کارگر ۲۴ ساله عصر روز جمعه (۴ خرداد) بر اثر ریزش آوار در این شهر جان باخت.

بر اثر این حادثه که در خیابان پادگان قزوین رخ داد، یک کارگر ۲۲ ساله نیز مصدوم و در محل مداوا شد.

این گزارش می افزاید: “ماموران اورژانس پس از اطلاع از این حادثه با ۲ آمبولانس از پایگاههای مرکز و رازی به محل اعزام شدند و به کمک حادثه دیگان پرداختند”.

علت این حادثه و چگونگی رخ دادن توسط دستگاههای مرتبط در جال بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید