خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۱۰ دختر و پسر در یک مهمانی در رشت

بازداشت ۱۰ دختر و پسر در یک مهمانی در رشت

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، ۱۰ دختر و پسر جوان در یک مهمانی در بلوار گیلان رشت، دستگیر شدند. ورود به حریم خصوصی شهروندان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز گذشته با ورود نیروی انتظامی به یک مهمانی در بلوار گیلان رشت، بیش از ۱۰ دختر و پسر جوان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

بنا بر این گزارش پلیس در این مهمانی مقداری مواد مخدر از نوع ماری جوانا نیز کشف کرده است.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) حداقل ۱۲۵۲ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

رشت یکی از شهرهای استان گیلان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید