خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  متهمین شکار دو گرگ به حبس و جزای نقدی محکوم شدند

متهمین شکار دو گرگ به حبس و جزای نقدی محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دادگاه عمومی شهرستان گرمه متهمین شکار دو گرگ در گرمه را به یک سال حبس و جزای نقدی محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، بهمن ماه سال گذشته به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر شکار دو گرگ و تلاش شکارچیان برای دریافت کله گرگی از دامداران، نیروهای محیط زیست گرمه با همراهی مامورین پاسگاه انتظامی عازم روستای مربوطه شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گرمه در این باره گفت: “متخلفین با مشاهده مامورین سوار یک موتورسیکلت شده و اقدام به فرار نمودند”.

صفر زاده اظهار داشت: “مامورین در جریان تعقیب و گریز طولانی موتورسیکلت متخلفین را متوقف و هر دو نفر را دستگیر نمودند”.

در بازرسی از متخلفین سر بریده شده دو گرگ خاکستری، یک بزغاله اهلی که از دامداران بابت کله گرگی دریافت شده بود، دو دوربین شکاری، دو عدد فشنگ غیر مجاز چهارپاره و یک قمه کشف و ضبط شد.

متخلفین دستگیر شده از شکارچیان سابقه دار می باشند که دارای چندین پرونده تخلف صید و شکار در استان های شمال شرق کشور هستند.

متهمین پس از تشکیل پرونده تخلف جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه عمومی گرمه، علی رغم انکار متهمین در کلیه مراحل بازپرسی، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط زیست و مرجع انتظامی، دفاعیات بلاوجه متخلفین و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهمین را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه هر یک از متهمین را با استناد به ماده ۱۰ قانون شکار و صید به جرم شکار غیر مجاز دو گرگ به تحمل ۱۸۰ روز حبس محکوم نمود.

همچنین دادگاه متهم ردیف دوم را به جرم نگهداری دو عدد فشنگ چهارپاره به پرداخت ده میلیون ریال جزای نقدی و مصادره فشنگ های کشف شده به نفع دولت محکوم نمود.

همچنین بر اساس  آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک گرگ معادل چهل میلیون ریال تعیین شده است.

بنابراین متهمین می بایست مبلغ هشتاد میلیون ریال نیز به حساب دولت واریز نمایند.

شهرستان گرمه در جنوب غربی استان خراسان شمالی واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید