خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ریزش ناگهانی دیواره یکی از تونل‌های معدن منگنز و نارچ قم جان یک کارگر را گرفت.

مدیرعامل معدن منگنز و نارچ از جان باختن یک کارگر ۴۰ ساله در این حادثه خبر داد.

«راغبیان» علت وقوع این حادثه را ریزش لایه دیواری یکی از تونل‌ها بیان کرد.

 وی با اشاره به اینکه این حادثه (ریزش لایه کناری) در معادن کم نظیر است، افزود: “با احتساب فوت این کارگر در ۵۰ سال گذشته، هفت کارگر در حوادث این معدن جان باخته‌اند”.

معدن منگنز و نارچ قم با دو میلیون تن ذخیره قطعی بزرگترین معدن منگنز خاورمیانه است.

این معدن در کیلومتر ۱۵ جاده قدیم قم اصفهان واقع شده و منگنز استخراجی به کارخانه ذوب آهن اصفهان ارسال می‌شود.

مصدومیت کارگر بر اثر سقوط در چاه ۱۵ متری

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مورخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، پس از اطلاع رسانی سقوط یک کارگر به داخل یک چاه از سوی شاهدان، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بی درنگ نیروهای عملیاتی ایستگاه ۵۴ و گروه امداد و نجات ۱۰ این سازمان را ساعت ۱۴:۰۰ روز سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت) به بزرگراه امام علی، مقابل شهرک شهید دقایقی اعزام کرد.

پیمان شامانی رئیس ایستگاه ۲۶ که در محل حادثه حضور داشت، در این باره گفت: “یک کارگر مقنی ۳۰ ساله از تبعه افغانستانی، در هنگام خارج شدن از داخل چاه به عمق ۱۵ متری چاه سقوط کرده بود”.

وی افزود: “بلافاصله پس از ایمن سازی محل حادثه، یکی از نجاتگران آتش نشانی با تجهیزات لازم وارد چاه شد تا مصدوم را برای انتقال به بالای چاه آماده کند”.

شامانی خاطرنشان کرد: “کارگر مقنی که از چند قسمت بدن دچار شکستگی شده بود با کمک نیروهای آتش نشانی با احتیاط به بیرون از چاه انتقال یافت و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید