خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ساعت ۲۳:۳۷:۰۴

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک برای سومین روز متوالی، ، جمعی از کارگران راه آهن اصفهان، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت، برای دومین روز متوالی جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، جمعی از دانشجویان دانشگاه اردکان یزد، جمعی از مالباختگان موسسه آرمان البرز ایرانیان در تهران، گروهی از کارگران کشت و صنعت گوهرکوه و تمپ سیستان و بلوچستان، گروهی از رانندگان ماشین‌های حمل زباله در تبریز، جمعی از مالباختگان موسسه آرمان وحدت در دزفول، بیش از صد تن از کارگران نِی‌بر نیشکر هفت‌تپه و کارگران روغن نباتی نرگس شیراز در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا مورخ کارگران شرکت هپکو برای سومین روز متوالی دست به اعتراض زده اند و برای دومین روز ریل راه‌آهن شمال-جنوب را بسته اند. شرکت هپکو پس از سه سال بلاتکلیفی همچنان درگیر مشکلات جدی است و تاکنون تصمیمات مقامات ارشد استانی و کشوری راهگشای این صنعت بزرگ به گل نشسته نبوده است.

اعتراض

به گزارش خبرگزاری هرانا مورخ

اعتراض کارگران راه آهن اصفهان

به گزارش خبرگزاری هرانا مورخ امروز، جمعی از کارگران راه آهن اصفهان در اعتراض به معوقات مزدی خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت

به گزارش خبرگزاری هرانا مورخ امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری هرانا مورخ امروز، برای دومین روز متوالی جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در اعتراض به پولی شدن دانشگاه، اعتراض کردند.

اعتراض دانشجویان دانشگاه اردکان یزد

به گزارش خبرگزاری هرانا مورخ امروز، جمعی از دانشجویان دانشگاه اردکان یزد نسبت به پایین بودن کیفیت غذا و مشکلات صنفی، اعتراض کردند.

 

اعتراض مالباختگان موسسه آرمان البرز ایرانیان در تهران

به گزارش خبرگزاری هرانا مورخ امروز، جمعی از مالباختگان موسسه آرمان البرز ایرانیان مقابل دادسرای جرایم پولی و بانکی در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع اعتراضی کارگران کشت و صنعت گوهر کوه و تمپ سیستان و بلوچستان

به گزارش رادیو زمانه مورخ گروهی از کارگران کشت و صنعت گوهرکوه و تمپ سیستان و بلوچستان در اعتراض به بی‌توجهی مدیریت به مطالباتشان و عدم امنیت شغلی ۲۵ اردیبهشت تجمع اعتراضی برپا کردند.

کارگران گفته‌اند مدیریت شرکت کارگرانی با ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه را اخراج کرده و به جای آن‌ها کارگران دیگری را استخدام می‌کند.

این شرکت سال ۸۱ به بنیاد تعاون زندانیان واگذار شده و در سه زمینه کشاورزی، دامپروری و باغبانی فعال است.

تجمع اعتراضی رانندگان ماشین‌های حمل زباله مقابل شهرداری تبریز

به گزارش رادیو زمانه مورخ گروهی از رانندگان ماشین‌های حمل زباله در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان مقابل شهرداری تبریز تجمع کردند.

تجمع سپرده‌گذاران در دزفول

به گزارش رادیو زمانه مورخ سپرده گذاران موسسه آرمان وحدت دزفول سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت تجمع اعتراضی برپا کردند. آن‌ها مقابل شعبه این موسسه در خیابان طالقانی دزفول گردآمدند، سپس به درون دفتر موسسه رفته و شعار دادند: ملل ورشکسته رو پول ما نشسته

سپرده‌گذاران روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت نیز در چند شهر از جمله تهران و مشهد تجمع کرده بودند.

اعتصاب کارگران نِی‌بر نیشکر هفت‌تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه مورخ بیش از صد تن از کارگران نِی‌بر نیشکر هفت‌تپه که چندین ماه است مزد خود را دریافت نکرده‌اند، دوشنبه ۲۴ اردیبهشت دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برپا کردند.

این کارگران نِی‌بر از خرم‌آباد و روستاهای اطراف برای کار به نیشکر هفت‌تپه رفته‌اند و برغم پایان فصل نِی‌بری دستمزد چند ماه گذشته خود را دریافت نکرده‌اند.

علی نقدی یکی از کارگران نیشکر هفت‌تپه که دو ماه پیش خودکشی کرد، از جمله همین کارگران نِی‌بر نیشکر هفت‌تپه بود. علی نقدی پس از آن که برای گرفتن مساعده به دفتر مدیریت شرکت رفت و پاسخ رد شنید، به زندگی خود پایان داد و جسد او چند ساعت بعد در یکی از کانال‌های آب شرکت توسط همکارانش پیدا شد. او پیش از اقدام به خودکشی به همکارانش گفته بود دیگر توان ادامه دادن به زندگی اش را ندارد.

سندیکای نیشکر هفت‌تپه نوشته است علاوه بر کارگران نِی‌بر، سایر کارگران نیز که تعداد آن‌ها بر ۴ هزار نفر بالغ می‌شود، هنوز دستمزد اسفند ۹۶ و فروردین ۹۷ را دریافت نکرده‌اند.

تجمع کارگران روغن نباتی نرگس شیراز

به گزارش رادیو زمانه مورخ کارگران روغن نباتی نرگس شیراز در ادامه تجمعات اعتراضی خود نسبت به عدم امنیت شغلی و تعویق مزدها دوشنبه ۲۴ اردیبهشت مقابل کارخانه تجمع کردند. تولید در این کارخانه از ابتدای سال جاری متوقف شده و حدود ۲۰۰ کارگر آن که سه ماه مزد معوقه دارند، بلاتکلیف مانده‌اند.

کارخانه به ادارات دولتی و بانک‌ها بدهکار است. به گفته کارگران حتی تلفن‌های کارخانه بعلت نپرداختن بدهی مسدود شده است.

تعطیلی کارخانه علاوه بر بلاتکلیفی شغلی، کارگران را با مشکل بازپرداخت وام‌های بانکی نیز مواجه کرده است. یکی از کارگران در توضیح این مساله گفته است: «مدیران کارخانه چندسال قبل به ازای هر یک از کارگران ۳۵ میلیون تومان وام گرفتند این وام به نام هر یک از کارگران بود و سایر کارگران به صورت زنجیره‌ای ضامن هم دیگر شدند و مقرر گردید اقساط آن توسط مدیران کارخانه پرداخت شود تا این کارخانه بتواند از این طریق مشکل کمبود نقدینگی خود را برطرف کند اما متاسفانه کارخانه به تعهدات خود عمل نکرد و حالا هر روز به کارگران از بانک پرداخت کننده وام تماس گرفته و مورد تهدید بانک‌ها قرار می‌گیرند.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید