خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ساعت ۱۸:۱۰:۱۰

    خانه  > سایر گروهها  >  نماینده مجلس: چند نفر از طلبکاران موسسات مالی در لرستان خودکشی کردند

نماینده مجلس: چند نفر از طلبکاران موسسات مالی در لرستان خودکشی کردند

خبرگزاری هرانا – محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد در مجلس با انتقاد از نابسامانی های ادامه دار موسسات مالی گفت که بانک مرکزی از ادامه و افزایش این بحران ها باید جلوگیری کند. این نماینده افزود “هر روز غصه ای بر قصه پرغصه موسسات اقتصادی و مالی افزوده شده و چند نفر از طلبکاران موسسه آرمان و سایر موسسات در لرستان خودکشی کرده اند و خانواده هایی نیز از هم پاشیده شده است، بنابراین نباید اجازه ادامه این مصیبت داده شود”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، محمد بیرانوندی در نشست علنی روز (یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود گفت: “تذکر من به همه کسانی است که با معلمان که به شکل مسالمت آمیز به وظیفه خود عمل می کنند، برخورد غیرقانونی کرده اند. بگیر و ببند، پاسخ درست به هیچ کنش مسالمت آمیز به ویژه به اعتراض معلمان که نوعی درس اجتماعی است، نیست”.

نماینده مردم خرم آباد ودوره در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس بانک مرکزی افزود: “هر روز غصه ای بر قصه پرغصه موسسات اقتصادی و مالی افزوده شده و چند نفر از طلبکاران موسسه آرمان و سایر موسسات در لرستان خودکشی کرده اند و خانواده هایی نیز از هم پاشیده شده است، بنابراین نباید اجازه ادامه این مصیبت داده شود”.

وی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص وضعیت نامناسب دامداران به ویژه دراستان لرستان گفت: “سامان بخشی به لبنیات، افزایش قیمت، پرداخت یارانه مستقیم به دامداران و کارخانه ها، هیچکدام اثربخش نبوده است، تنها طرح خرید تضمینی محصولات موثر بوده که متاسفانه ادامه پیدا نکرده است”.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: “معنای اقتصاد مقاومتی، جز با اتکا به تولیدات داخلی و صادرات غیرنفتی نیست، لذا با مشوق های لازم این مسیرها باید طی شود. متاسفانه علاوه بر موارد مذکور، یارانه به نهاده‌های دامی پرداخت نشده و برخی از واحدها نیز تعطیل گشته است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید