خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  آکام صالحی در سنندج بازداشت شد

آکام صالحی در سنندج بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – آکام صالحی دانش‌آموز نخبه‌ی بانه‌ای در سنندج بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «آکام صالحی» دانش‌آموز نخبه‌ی بانه‌ای که پیش از این در اعتراض به بستن مرزهای بانه از سمت دبیری کنگره‌ی ملی همفکری آینده‌سازان ایران‌ استعفاء داده بود، در سنندج بازداشت شد.

آکام صالحی

تاکنون علت بازداشت آکام صالحی مشخص نشده است. وی دبیر مناطق ششم در کنگره‌ی ملی همفکری آینده‌سازان و از اعضای کمپین «نه به بستن مرزهای بانه» بود که اخیرا در اعتراض به بستن مرزهای رسمی این بانه، کشتار کولبران، عدم اشتغال‌زایی، دو بار نامه‌ی استعفای خود را امضا کرده بود و هر دو بار با استعفای وی مخالفت شده بود.

وی همچنین از «عدم حل مشکلات بازاریان بانه» از دولت انتقاد کرده و‌‌ اعلام کرده بود که «آیا حتما باید اغتشاش کنند تا آقایان واکنشی نشان دهند؟ دولت به جای بستن مرزهای کردستان و بی کار کردن مردم شهر بانه جلوی قاچاق کانتینری از گمرک را بگیرد تا فرزندان مسئولان نتوانند اقتصاد شهر را فلج کنند.»

اخیرا تجمع و اعتصاب بازاریان در شهرهای مرزی و بالأخص بانه در اعتراض به مسدود شدن گذرگاه‌های مرزی و افزایش تعرفه‌های گمرکی شکل گرفت که احضار، بازجویی و بازداشت چندین تن را در پی داشت و برخی از این افراد همچنان در بازداشت و تحت بازجویی هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید