خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دو زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان مرکزی ارومیه

انتقال دو زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان مرکزی ارومیه

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت، دو زندانی متهم به “قتل” که به اعدام محکوم شده‌اند، جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، دو زندانی در زندان مرکزی ارومیه جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

هویت این زندانیان “خلیل آگوش” و “سهیل میربخش” از زندان مرکزی ارومیه توسط هرانا احراز شده است.

سهیل کمتر از ۲۵ سال سن دارد و در بند جوانان این زندان نگهداری می‌شد.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدندو ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر به گزارش سال ۲۰۱۷ این سازمان که اخیراً منتشر شده مراجعه نمایید. شما می‌توانید اسلایدهای گزارش پیش رو را نیز به‌صورت پی دی اف از اینجا دانلود کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید