خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ ساعت ۲۰:۴۱:۳۶

    خانه  > slide, بهداشت و محیط زیست  >  علیرضا فرهادزاده، فعال محیط زیست با تودیع وثیقه آزاد شد

علیرضا فرهادزاده، فعال محیط زیست با تودیع وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – علیرضا فرهادزاده مستندساز و عکاس مدرسه طبیعت که اوایل اسفندماه سال گذشته در ارتباط با پرونده فعالان محیط زیست در بندرعباس بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود، با تودیع وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرضا فرهادزاده مستندساز و عکاس مدرسه طبیعت در اسفند ماه ۱۳۹۶ همراه با تعداد دیگری از فعالان محیط زیست بازداشت شده بود.

آقای فرهادزاده در اسفندماه سال گذشته در ارتباط با پرونده فعالان محیط زیست در بندرعباس بازداشت و پس از آن به زندان اوین منتقل شده بود.

این مستندساز و عکاس مدرسه طبیعت امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

هومن جوکار، امیرحسین خالقی، سام رجبی، طاهر قدیریان، نیلوفر بیانی، سپیده کاشانی، مراد طاهباز، کاووس سیدامامی، حسن راغ، عارف زارع، حسن زارع، عبدالرضا کوهپایه و علیرضا فرهادزاده ۱۳ تن از کارشناسان حیات وحش و فعالان محیط زیست ایران هستند که در ماه‌های پایانی سال گذشته به اتهام مرتبط بودن با یک پرونده جاسوسی بازداشت شده بودند.

دو هفته بعد از بازداشت به خانواده آقای امامی اعلام شد که او در زندان جان باخته است.

جمعی از استادان، پیشکسوتان، نمایندگان انجمن‌ها و فعالان محیط زیست پیش از این با انتشار نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، ضمن انتقاد از وضعیت ۱۳ فعال محیط زیستی بازداشت شده، خواستار تسریع در روند دادرسی آنان شدند.

در همین زمینه بیش از ۲۰۰۰ نفر از دانشگاهیان و فعالان مدنی نیز با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی، خواستار ابهام زدایی درباره مرگ کاووس سیدامامی در زندان شده بودند.

سخنگوی قوه قضاییه و دادستان تهران پیشتر اعلام کردند که اتهامات بازداشت شدگان مرتبط با جاسوسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید