خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف  >  بازداشت تعدادی از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی امروز معلمان در تهران

بازداشت تعدادی از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی امروز معلمان در تهران

خبرگزاری هرانا – در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، امروز پنج‌شنبه بسیاری از معلمان بازنشسته و شاغل در شهرهای مختلف ایران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. تجمعات معلمان در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران با برخورد نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و دستکم ۱۵ نفر از جمله “محمد تقی فلاحی، محمد حبیبی، رسول بداقی، علی زلفی، محمد حسن پوره، اسماعیل گرامی، عالیه اقدام دوست و اقای نورایی” بازداشت و به کلانتری ۱۵ خرداد منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ پیرو فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، بسیاری از معلمان بازنشسته و شاغل در شهرهای مختلف اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این معلمان خواستار توقف خصوصی‌سازی آموزش هستند و می‌گویند با خصوصی‌سازی مدارس و گرفتن شهریه، حق قانونی تحصیل رایگان زیر پا گذاشته می‌شود.

تجمعات معلمان در تهران پس از دقایقی با درگیری نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و معترضان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

بنا بر گزارش کانون صنفی معلمان، بیش از ۱۵ نفر از معلمان در تجمع امروز مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران بازداشت و به کلانتری ۱۵ خرداد منتقل شده‌اند.

از میان بازداشت شدگان تاکنون هویت “محمد حبیبی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران، محمد تقی فلاحی دبیر کل کانون صنفی معلمان تهران، رسول بداقی بازرس کانون صنفی معلمان تهران، علی زلفی، محمد حسن پوره، اسماعیل گرامی، عالیه اقدام دوست و آقای نورایی” احراز شده است.

لازم به ذکر است، محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران پیشتر در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود و پس از گذشت ۴۴ روز مورخ ۲۶ فروردین ۹۷ با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

گفتنی است، تعدادی از زنان حاضر در تجمع هنگامی که قصد دفاع از همکاران خود در برابر ضرب و شتم و دستگیری توسط ماموران امنیتی را داشتند، مورد هتاکی و ضرب و شتم شدید قرار گرفتند.

در این بین، چشم یکی از بانوان شرکت کننده در تجمع امروز به شدت آسیب دیده و چند بانوی معلم دیگر نیز مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید