خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر در تهران آزاد شدند

بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر در تهران آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – افراد بازداشت شده در جریان تجمع «روز جهانی کارگر» که مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود، امروز چهارشنبه  آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، افراد بازداشت شده در جریان تجمع «روز جهانی کارگر» که مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود، امروز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، آزاد شدند.

همزمان با روز جهانی کارگر و تجمع هزاران نفر از کارگران در مقابل خانه کارگر در اعتراض به عدم صدور مجوز راهپیمایی از سوی دولت حسن روحانی، جمعی از کارگران و بازنشستگان مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند تا خواسته‌ها و مشکلاتشان را به گوش مسئولان برسانند.

در این تجمع که از ساعت ده صبح روز سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ برای برگزاری مراسم اول ماه مه روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی آغاز شده بود هفت نفر از تجمع کنندگان از سوی پلیس بازداشت و طی امروز از زندان اوین آزاد شدند.

خواسته‌های اصلی تجمع‌کنندگان، افزایش دستمزد عادلانه، تامین امنیت شغلی و رفع قراردادهای موقت است. آنها خواستار رسیدگی مسئولان و نمایندگان مجلس به مطالبات قانونی خود شدند.

لازم به ذکر است که از وضعیت عثمان اسماعیلی و دیگر بازداشت شدگان شهر سقز که در جریان تجمع روز جهانی کارگر در میدان کارگران ساختمانی در این شهر بازداشت شده بودند، کماکان اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید