خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷, 23rd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ ساعت ۱۵:۱۶:۴۲

    خانه  > slide, اعدام, زندانیان  >  انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان مرکزی زاهدان

انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان مرکزی زاهدان

خبرگزاری هرانا – امروز، یک زندانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان مرکزی زاهدان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، یک زندانی در زندان زاهدان جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد.

هویت این زندانی توسط هرانا “عبدالباسط رحمانی” از بند ۶ زندان زاهدان احراز شده است.

آقای عبدالباسط رحمانی ۲۵ سال دارد که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده و از ۵ سال پیش تاکنون در زندان نگهداری می‌شود.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدند و ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر به گزارش سال ۲۰۱۷ این سازمان که اخیراً منتشر شده مراجعه نمایید. شما می‌توانید اسلایدهای گزارش پیش رو را نیز به‌صورت پی دی اف از اینجا دانلود کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید