خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ساعت ۲۳:۰۰:۲۴

    خانه  > کارگران  >  احضار کارگران و فعالین کارگری به مراجع قانونی در شوش و سنندج

احضار کارگران و فعالین کارگری به مراجع قانونی در شوش و سنندج

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، ۸ کارگر نیشکر هفت تپه در شهرستان شوش و ۵ فعال کارگری در شهرستان سنندج به مراجع قانونی احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، مورخ ۴ اردیبهشت هشت نفر از کارگران نیشکر هفت تپه به نام های عبدالرحیم بسحاق، اسماعیل بخشی، کرامت پام، جلیل احمدی، سید حسن فاضلی، حسین حمدانی، عادل سماعین، رستم عبدالله زاده در شعبه‌ی سوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شوش، به همراه وکیل خود خانم فرزانه زیلابی در دادسرا حاضر شدند.

لازم به ذکر است که کارگران نامبرده بر اساس شکایت رئیس هیئت‌مدیره‌ی وقت (آقای رستمی) و گزارش پلیس امنیت، تحت عناوین اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع شانزدهم اسفند سال گذشته و شرکت در ضرب‌وجرح عمدی آقای رستمی تفهیم اتهام شدند و درنهایت برای کارگران ردیف اول تا ششم، قرار کفالت به مبلغ یک‌صد میلیون ریال صادر گردید. حسب نامه‌ی ارسالی مدیر شرکت (آقای اسد بیگی) و مسئول حراست شرکت و نیز استشهادیه‌ی تعدادی از کارگران، افراد ردیف ۷ و ۸ سهواً طرف شکایت واقع شدند زیرا آنها از نیروهای حراست هستند.
لازم به ذکر است که آقایان ستار آصفی و فریدون نکوفر به‌عنوان ناظرین تجمع و درگیری زیر صورت‌جلسه‌ی تنظیمی نیروی انتظامی را امضا زده‌اند…

پیش از این هرانا طی گزارشی به تفهیم اتهام شدن حسن فاضلی از کارگران نیشکر هفت تپه پرداخته بود.

احضار پنج فعال کارگری به شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج

به گزارش کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، بر اساس خبر دریافتی طی روزهای اخیر، پنج نفر از فعالین کارگری شهر سنندج به نام های شریف ساعدپناه، حبیب الله کریمی، غالب حسینی، خالد حسینی و مظفر صالح نیا طی چند احضاریه جداگانه به شعبه یک دادگاه انقلاب این شهر احضار شدند.

طی سال گذشته این فعالین به اتهام شرکت در مراسم نوروز  ۹۶ در تالار پردیس سنندج چندین بار مورد بازجویی و بازپرسی قرار گرفتند. اکنون و در آستانه اول ماه مه، روز جهانی کارگر، این فعالین کارگری باید در تاریخ هشتم اردیبهشت ۹۷، محاکمه شوند.

همچین جلسه بازپرسی این کارگران در ۱۴ اسفند سال گذشته در شعبه چهارم دادگاه انقلاب شهر سنندج برگزار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید