خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجائی شهر کرج

انتقال یک زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجائی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – ظهر امروز، سید ایمان حسینی مقدم، زندانی محکوم به اعدام محبوس در زندان رجایی شهر کرج، جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد.

هویت این زندانی “سید ایمان حسینی مقدم” از بند ۱ زندان رجایی شهر کرج احراز شده است.

آقای حسینی مقدم به اتهام تجاوز و با عنوان “مفسد فی الأرض” به اعدام محکوم شده و از نوزدهم دی سال ۹۲ تاکنون در زندان نگهداری می‌شود.

هرانا پیش‌تر در شهریور ماه سال گذشته از صدور حکم اعدام این زندانی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی و در آبان‌ماه سال گذشته نیز از تایید آن توسط دیوان عالی کشور و قطعی شدن حکم اعدام وی خبر داده بود.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدند و ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملاعام بوده است.

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر به گزارش سال ۲۰۱۷ این سازمان که اخیرا منتشر شده مراجعه نمایید. شما میتوانید اسلایدهای گزارش پیش رو را نیز بصورت پی دی اف از اینجا دانلود کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید