خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  محمد حبیبی با تودیع وثیقه آزاد شد

محمد حبیبی با تودیع وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران که در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود، پس از گذشت ۴۴ روز، امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ۹۷ با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران پس از ۴۴ روز بازداشت، امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ۹۷ با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران، در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال جاری در محل کار خود با ضرب و شتم و اعمال خشونت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

آقای حبیبی، امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ۹۷، پس از ۴۴ روز بازداشت با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی، تا زمان برگزاری دادگاه از زندان اوین آزاد شد.

بازپرس پرونده آقای حبیبی در تاریخ ۲۶ اسفندماه سال گذشته با تبدیل قرار بازداشت وی به وثیقه موافقت کرده بود، ولی علیرغم تامین وثیقه، تا امروز از آزادی ایشان جلوگیری شده بود.

هرانا در گزارشات پیشین خود آورده بود، بازپرسی شعبه دوم اوین اتهامات وی را “اجتماع و تبانی به قصد اخلال در امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان کرد و به نزدیکان آقای حبیبی گفته شد که بازداشت وی تا پس از تعطیلات نوروز نیز ادامه خواهد داشت.

کمیته دفاع از محمد حبیبی در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۶ نوشته بود “آقای حبیبی از قرنطینه زندان اوین به سالن ۴ اندرزگاه ۴ منتقل شده است”.

این فعال صنفی پس از انتقال به بند عمومی نهایتا در روز سه شنبه مورخ ۷ فروردین سال جاری موفق به ملاقات همسر، پدر و مادر خود شده است.

بازداشت محمد حبیبی موج گسترده‌ای از اعتراضات به خصوص توسط معلمان سراسر کشور را در پی داشته است.

پیش‌تر بیش از دو هزار فعال صنفی و مدنی با امضای طوماری در فضای مجازی خواستار آزادی محمد حبیبی (فعال صنفی معلمان) شده بودند.

در اسفندماه سال جاری نیز انجمن‌های مختلف صنفی معلمان در بیانیه‌های جداگانه‌ای بازداشت و ضرب و شتم محمد حبیبی را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط این عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران شده بودند.

در تاریخ ۱۸ اسفندماه ۹۶ نیز شش تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج به نام‌های “پیام شکیبا، آرش صادقی، زانیار مرادی، سعید شیرزاد، سعید ماسوری و مجید اسدی” با انتشار نامه‌ای سرگشاده در حمایت از محمد حبیبی با اشاره به مرگ‌های اخیر در زندان‌های کشور نسبت به وضعیت و سرنوشت این زندانی ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی هرچه سریع‌تر وی شده بودند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید