خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  مجید عابدین زاده مقدم با پایان دوران مرخصی به زندان اوین بازگشت

مجید عابدین زاده مقدم با پایان دوران مرخصی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – روز جاری مجید عابدین زاده مقدم فعال مدنی و از شاهدان بازداشتگاه کهریزک، پس از پایان مرخصی نوروزی، جهت تحمل باقی مانده محکومیت ۳ ساله خود به زندان اوین بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز ۲۶ فروردین ماه ۹۷، مجید عابدین زاده مقدم با پایان دوران مرخصی نوروزی، جهت تحمل باقی مانده محکومیت، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

مجید عابدین زاده مقدم در تاریخ ۲۹ اسفندماه ۹۶ به مرخصی نوروزی اعزام شده بود و پس از پایان مرخصی، امروز  ۲۶ فروردین ماه ۹۷ جهت تحمل باقی مانده محکومیت ۳ سال حبس خود به زندان اوین بازگشت.

این فعال مدنی، روز ۲۹ مهرماه، از سوی شعبه دوم اجرای احکام دادسرای اوین جهت اجرای سه سال حکم حبس، کتبا احضار شده بود و از تاریخ ۱۱ آبان ماه تحمل محکومیت خود را در زندان اوین آغاز کرد.

آقای عابدین زاده، در آذرماه سال ۹۳ بازداشت و در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. پرونده وی جهت بررسی به شعبه سی و نه دادگاه تجدید نظر ارسال و این حکم به ۳ سال حبس تقلیل یافت.

«اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸»، «دیدار با خانواده کشته شدگان سال ۸۸»، «حمایت از زندانیان سیاسی و ملاقات با آن‌ها» و «بازگویی حوادث کهریزک از طریق مصاحبه با رسانه‌های آزاد»، از دلایل صدور حکم ۳ سال حبس این فعال مدنی در دادگاه انقلاب بوده است.

مجید مقدم، پیش از این نیز به دلیل شرکت در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به بازداشتگاه کهریزک انتقال داده شده بود، وی در مصاحبه ای ویدیویی درباره این تجربه به تفصیل شهادت داده بود، مسئله ای که بی ارتباط به بازداشت مجدد وی نبود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید