خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ ساعت ۱۸:۰۷:۰۳

    خانه  > سایر گروهها  >  دو کولبر در ارتفاعات مرزی دچار جراحت شدند

دو کولبر در ارتفاعات مرزی دچار جراحت شدند

خبرگزاری هرانا – یک کولبر در شهرستان پیرانشهر در پی سقوط از ارتفاعات مرزی کانی خدا مجروح شد. همزمان یک کولبر سردشتی هم در اثر شلیک نیروهای مرزبانی دچار جراحت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۲۰ فروردین‌ ۱۳۹۷، یک کولبر به نام «علی گلچینی» از اهالی روستای کله‌کین دهستان پیران در پی سقوط از ارتفاعات کوهستانی کانی‌خدا در مناطق مرزی پیرانشهر دچار مصدومیت شدید شده است.

در حادثه‌ی مذکور، علی گلچینی از ناحیه‌ی صورت دچار آسیب‌دیدگی شدید شده و جهت رسیدگی پزشکی به مراکز پزشکی این شهرستان منتقل شده است.

روز ۱۶ فروردین هم در نقطه‌ی صفر مرزی سردشت، جمعی از کولبران مورد هجوم نیروهای مرزبانی قرار گرفتند که در پی آن یک کولبر به نام «صدیق خضرپور» از ناحیه‌‌ی پا دچار جراحت گردید.

بر اساس گزارش سالیانه منتشر شده مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در طول سال ۱۳۹۶، گزارش قتل ۴۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۵۸ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده که عمدتا این تلفات انسانی در مناطق کردنشین گزارش شده است.

بر اساس این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۲۲۴ شهروند هدف تیراندازی نیروهای انتظامی و مرزبانی قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید