خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ ساعت ۱۵:۱۱:۳۳

    خانه  > اعدام, اقلیت های دینی  >  محسن افتخاری؛ پرونده محمد ثلاث فعلا به دیوان عالی کشور نرفته است

محسن افتخاری؛ پرونده محمد ثلاث فعلا به دیوان عالی کشور نرفته است

خبرگزاری هرانا – محمد ثلاث متهم به قتل سه تن از ماموران نیروی انتظامی در واقعه خیابان پاسداران که به اعدام محکوم شده بود و درحالی که طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر اعتراض به رای صادره وی توسط وکیل پرونده‌اش و ارسال پرونده به دیوان عالی کشور مطرح شده بود، محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران ضمن تکذیب این خبر گفت که فعلاً پرونده به دیوان عالی نرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، در حالی که هفته گذشته رسانه‌ها از قول سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران اعلام کردند پرونده محمدرضا ثلاث متهم به قتل سه مأمور نیروی انتظامی به دیوان عالی کشور ارسال شده، وی این موضوع را تکذیب کرد و گفت که فعلاً پرونده به دیوان عالی نرفته است.

محسن افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر گفت که متهم پرونده عامل قتل سه مأمور نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران به حکم دادگاه مبنی بر قصاص، اعتراض و لایحه اعتراضی خود را ارائه کرده اما هنوز پرونده به دیوان عالی کشور ارسال نشده است.

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران گفت که احتمالاً تا اواخر هفته جاری پرونده به دیوان عالی کشور به عنوان مرجع تجدیدنظر ارسال می‌شود.

۳۰ بهمن ماه سال ۹۶ تجمع شماری از دراویش گنابادی در خیابان گلستان هفتم پاسداران منجر به درگیری با پلیس شد و در نهایت به خشونت کشیده شد. طبق اعلام پلیس در این درگیری یک راننده منتسب به معترضین با اتوبوسی که در محل پارک شده بود، به سوی گروهی از مأموران آمد و سه نفر از ماموران نیروی انتظامی توسط اتوبوس مذکور و یک بسیجی هم توسط یک ماشین سمند زیر گرفته و کشته شدند، یک بسیجی دیگر هم بر اثر ضرب و شتم کشته شد و ۳۰ مامور نیز زخمی شدند.

پس از صدور کیفرخواست و تفهیم اتهام سه فقره قتل عمدی و اخلال در نظم عمومی به متهم این پرونده و برگزاری سه جلسه دادگاه در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی، در نهایت حکم قصاص این متهم صادر شد.

گفتنی است که روز یکشنبه ۲۷ اسفند سال گذشته، سومین و آخرین جلسه دادگاه برگزار شد، محمد ثلاث که به “سه فقره قتل” و “اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تعرض” متهم شده، اتهامات علیه خود را رد و بیان کرده بود که این کار عمدی نبوده و به دلیل ترس و فرار از ضرب و شتم دوباره توسط ماموران، ضعف بینایی و با دست شکسته کنترل خودرو را از دست داده و قصد به قتل رساندن کسی را نداشته است.

محمد ثلاث در اولین جلسه دادگاه نیز از ضرب و شتم خود قبل و پس از بازداشت توسط نیروهای انتظامی گفت و عنوان کرده بود که قصدی برای آسیب رساندن به دیگران نداشته بلکه به دلیل ضرباتی که خورده بود شرایط عصبی را تجربه می‌کرده و به دلیل تمیز نبودن شیشه ماشین امکان دید مناسبی نداشته است.

 در نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه ۹۶ نیز حضور پر تعداد نیرو های امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نور علی تابنده با واکنش منفی سایر دراویش رو به رو شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند. این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد.

طی این درگیری صدها تن از دراویش معترض توسط نیروهای امنیتی با خشونت و ضرب و شتم بازداشت و به زندان منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید