خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۰۶ ساعت ۱۴:۳۸:۰۰

    خانه  > سایر گروهها  >  بر اثر انفجار مین دو پای یک جوان قطع شد

بر اثر انفجار مین دو پای یک جوان قطع شد

خبرگزاری هرانا – انفجار مین در سردشت چند راس احشام را تلف کرد. بنا برخبر دیگری انفجار مین به جای مانده از دوران جنگ ایران و عراق، موجب قطع هر دو پای یک جوان کولبر در کردستان شد.

به گزارش مین و زندگی مورخ چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، انفجار مین در سردشت چند راس احشام را تلف کرد.

بنا بر این گزارش برخورد احشام با مین باقی مانده از جنگ در روستای گرویس سردشت (آذربایجان غربی) منجر به کشته شدن چند راس از احشام مردم محلی گردید.

روستای گرویس با ۱۴ خانوار جمعیت در بخش مرکزی سردشت دهستان آلان واقع شده است.

انفجار مین موجب مصدومیت یک جوان در کردستان شد

همزمان مین و زندگی گزارش داد مورخ چهارشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۷، انفجار مین به جای مانده از دوران جنگ ایران و عراق، موجب قطع هر دو پای یک جوان ۳۵ ساله در استان کردستان شد.

بر اثر انفجار مین در مرز سیف در بسطام (سقز) یک کولبر به نام منصور مرادی فرزند محمدعلی حدودا ۳۵ ساله که اهل روستای اسحاق‌آباد بود هر دو پای خود را از دست داد.

نیروهای امدادی پس از مداواهای اولیه و آماده‌سازی مصدوم این حادثه را بوسیله یک فروند بالگرد به سنندج اعزام کردند.

در این حادثه هر دو پای ایشان از ناحیه مچ قطع شده است.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به‌جا مانده و عمل‌نکرده جنگ ایران و عراق است که نظامیان عراقی در زمان اشغال این مناطق در زمین تعبیه کرده‌اند.

دولت ایران نیز همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده‌است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید