خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ ساعت ۱۳:۳۷:۰۹

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۱ کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ مدیرعامل سازمان آتش نشانی کرمان از سقوط بالابر صنعتی و مصدومیت یک جوان در این شهرستان خبر داد.

علی عسکری در این خصوص اظهار داشت: “ساعت ۲۱:۹ دقیقه شب گذشته طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ این سازمان از سقوط یک بالا بر صنعتی در یک فروشگاه عمده فروشی در خیابان امام خمینی شهرستان کرمان شدیم”.

وی افزود: “سریعا تیم امداد نجات از نزدیکترین ایستگاه به محل حادثه اعزام و نوجوان مصدوم را با روش‌های تخصصی نجات و به بالا منتقل شد”.

عسگری عنوان کرد: “این جوان توسط نیروهای امدادی به عوامل اورژانس تحویل و به بیمارستان منتقل شد”.

مرگ کارگر رفسنجانی توسط خودروی گریدر

به گزارش ایلنا مورخ حادثه زیر گرفته شدن یک کارگر با یک خودروی گریدر، در شهرستان رفسنجان موجب مرگ یک کارگر۳۰ ساله شد.

شب گذشته یک کارگر ۳۰ ساله به نام امین ناصری پور که در شرکت کوشا کانسار رفسنجان کار می‌کرد، توسط یک خودروی گریدر زیر گرفته شد و جان خود را از دست داد.

کارگر فوت شده؛ راننده یک دستگاه خودروی ترکس بود و در زمان حادثه مشغول نماز خواندن بود، با این حال راننده گریدر متوجه حضور وی نشده  و وی را از ناحیه پا و لگن مصدوم کرد و در نهایت جان سپرد.

شرکت کوشاکانسار یکی از پیمانکاران معدن مس سرچشمه است که وظیفه خاکبرداری و انتقال خاک را برعهده داشته است.

محمدرضا مولایی فرد (مدیرعامل شرکت کوشا کانسار رفسنجان) با تایید جزئیات این حادثه در مورد چگونگی وقوع آن به یک سایت خبری شهرستان رفسنجان گفته است: “این حادثه تلخ در حالی رخ داد که تنها یک روز از آخرین پروژه شرکت باقی مانده بود. هم اکنون جوانب حادثه توسط ایمنی و اداره کار در حال پیگیری است”.

به گفته وی، ایمنی محیط کار یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باید حین کار مورد توجه پرسنل قرار گیرد و متاسفانه لحظه‌ای سهل‌انگاری چنین حادثه ناگواری را رقم زد.

انفجار مخزن سوخت باعث مرگ مکانیک جوان در شاهرود شد

به گزارش ایلنا مورخ مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شاهرود با بیان اینکه انفجار مخزن مواد نفتی در مغازه مکانیکی باعث مرگ جوانی در این شهر شد، گفت: “بی‌احتیاطی حین جوشکاری عامل اصلی این سانحه اعلام‌شده است”.

علیرضا محمدی ضمن بیان اینکه ظهر شنبه در پی تماس مردمی با ۱۲۵ مبنی بر انفجار مخزن مواد نفتی در یک مغازه مکانیکی بلافاصله ماموران آتش‌نشانی به محل اعزام شدند در تشریح علت حادثه، ابراز داشت: “مکانیک جوان در حال جوشکاری خودرو داخل چاله سرویس مغازه بود که به علت وجود بشکه حاوی مواد اشتعال‌زا داخل این چاله این اقدام وی سبب بروز انفجار و نهایت مرگ وی شده است”.

وی با ابراز اینکه نوع مواد داخل مخزن مشخص نیست، افزود: “بارها به ضرورت ایمنی در حین کار توصیه و سفارش شده است اما برخی با عدم رعایت نکات ایمنی باعث بروز خسارات جبران ناپذیر به خود و اطرافیان می‌شوند که از همه مردم تقاضا داریم موارد ایمنی را به ویژه هنگام کار با مواد اشتعال‌زا رعایت کنند”.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شاهرود با بیان اینکه طی سال جاری این سازمان در ۷۷۸ عملیات امدادی حضور داشته است، اضافه کرد: “در بسیاری از موارد با رعایت موارد ایمنی می‌توان از بروز بسیاری حوادث جلوگیری کرد لذا ضمن آرزوی سال خوش برای همه هموطنان انتظار می‌رود در سال آتی مردم نکات ایمنی را بیشتر در کار خود لحاظ کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید