خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ ساعت ۱۸:۱۵:۱۵

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۲ کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا و به نقل از جوان مورخ ۲۲ اسفند ۱۳۹۶، در پی انفجار در کارگاه تولید رزین در خیابان امین تهران‌پارس کاگر ۳۹ ساله که در طبقه دوم این کارگاه مشغول به کار بود، به شدت مصدوم شد.

رضا امیری یگانه معاون منطقه سه عملیات سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: “با اعلام انفجار در یک کارگاه تولید رزین در خیابان امین تهران پارس به سامانه ۱۲۵، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های ۵۷ و ۹۲ به همراه گروه امداد و نجات ۱۰ این سازمان به محل حادثه واقع در خیابان امین تهران پارس، خیابان زهدی اعزام شدند”.

امیری یگانه بیان کرد: “حادثه در یک ساختمان سه طبقه با کاربری تجاری تولید رزین رخ داد که طبقه اول آن مغازه، طبقه دوم کارگاه بود و از طبقه سوم این ساختمان به عنوان خوابگاه کارگران استفاده می کردند”.

وی تصریح کرد: “آتش نشانان بلافاصله به دو گروه تقسیم شده و گروه اول با قطع برق و گاز ساختمان به ایمن سازی محل پرداختند و گروه دوم نیز با تجهیز خود به دستگاه تنفسی و با استفاده از چند بند لوله آبرسانی، خود را به کانون آتش رسانده و مشغول مهار آتش  شدند”.

معاون منطقه سه عملیات سازمان آتش نشانی در ادامه گفت: “آتش نشانان همزمان با مهاراین آتش سوزی، مردی ۳۹ ساله را که در طبقه دوم مشغول کار بود و به شدت دچار سوختگی شده بود، از ساختمان خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند”.

امیری یگانه گفت: “علت وقوع انفجار و آتش سوزی توسط کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال بررسی است”.

مصدومیت کارگر جوان بر اثر انفجار در مغازه صافکاری

به گزارش صداوسیما مورخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، مخزن گاز کربیت در مغازه صافکاری در بیرجند منفجر و موجب مصدوم شدن یک کارگر جوان شد.

حسینی مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: “این حادثه ساعت ۱۰:۵۹ دقیقه روز چهارشنبه رخ داد که با اطلاع به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتشنشانی بیرجند، یک تیم اطفا حریق از ایستگاه شماره ۲ غفاری به محل حادثه اعزام شدند”.

در این حادثه جوان ۲۵ ساله زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

هنوز علت و میزان خسارت این حادثه مشخص نیست.

مرگ یک کارگر در معادن شن و ماسه ساوه

به گزارش صداوسیما مورخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۶،یک کارگر هنگام کار با دستگاه حمل شن در یکی از معادن شهرستان ساوه جان خود را از دست داد.

برخی منابع خبری از مرگ یک کارگر در یکی از معادن شن و ماسه شهرستان ساوه خبر دادند.

از قرار معلوم، این کارگر هنگام کار با دستگاه حمل شن در یکی از معادن شهرستان ساوه جان خود را از دست داده است.

گفته می‌شود جسد این فرد برای سیر مراحل قانونی به پزشکی قانونی منتقل شده است.

فوت یک کارگر جوان

به گزارش ایلنا مورخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۶،رییس کلانتری ۱۴۱ شهرگلستان از فوت یک کارگر جوان افغانستانی به دلیل سقوط در حین کار خبر داد.

سرهنگ مرادی رییس کلانتری ۱۴۱ گلستان در تشریح جزییات این خبر گفت: “دقایقی قبل کارگر ۲۱ ساله افغانستانی بر اثر سقوط از ساختمان در حال ساخت جان خود را از دست داد”.

او ادامه داد: “این کارگر که در ساختمانی در حال ساخت پاسارگاد واقع در ضلع غربی استادیوم مشغول فعالیت بود، از طبقه چهارم سقوط می کند”.

رییس کلانتری ۱۴۱ شهرک گلستان خاطر نشان کرد: “تحقیقات تکمیلی در خصوص وقوع این حادثه ادامه دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید